Іран заявив, що не залучатиме США до жодної стадії розслідування падіння Боїнга 8 січня. Про це заявив глава Іранського управління цивільної авіації Алі Абеджаде, передає CNN.
Він сказав, що Іран не передаватиме даних про перельоти з авіалайнера до США, а проводитиме розслідування самостійно.
"Українські слідчі також були б частиною процесу", – додав він.
Раніше Іран обстріляв американські військові бази.
Нагадаємо, літак Boeing 737 МАУ розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані 8 січня. Лайнер виконував рейс Тегеран-Київ (PS 752).
За попередньою інформацією, літак розбився в результаті аварії двигуна з технічних причин, версія теракту виключається. Про це повідомило посольство України в Ірані, однак згодом воно змінило допис, у якому виключались версії падіння унаслідок теракту або ракетної атаки. Нині зазначається, що інформація щодо причин авіакатастрофи з'ясовується комісією.
Своєю чергою, у МАУ заявили, що літак був справний, і не припускають помилку екіпажу, оскільки «це був один з найкращих наших літаків з прекрасним, надійним екіпажем».
Як повідомляється, унаслідок катастрофи загинули всі пасажири та екіпаж. За попередньою інформацією, мова йде про 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. На борту перебували громадяни сімох країн: України (11 осіб, включно з дев’ятьма членами екіпажу), Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великої Британії. Згодом МАУ оприлюднила імена загиблих членів екіпажу.
Наразі відомо, що МАУ призупинила рейси до Тегерана на невизначений термін. Також в авіакомпанії зазначили, що останнє планове технічне обслуговування літак пройшов 6 січня 2020 року.
Також, уряд ухвалив рішення (набуде чинності з 9 січня) припинити роботу українських авіакомпаній у повітряному просторі Ірану. Рішення буде переглянуте після з'ясування причин трагедії.
Президент Володимир Зеленський доручив генпрокурору Руслану Рябошапці відкрити кримінальне провадження щодо катастрофи. Також буде проведено перевірку льотної придатності всього цивільного флоту.
Зазначається, що Міністерство внутрішніх справ України сформувало мобільну групу фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій та експертної служби МВС для допомоги у пошуковій операції.
Крім того, Офіс генпрокурора розпочав досудове розслідування падіння літака. Мова йде про ч. 3 ст. 276 КК (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).
Україна подала необхідні клопотання, щоб брати участь у розслідуванні авіакатастрофи в Ірані.
Україна та Іран домовилися координувати дії слідчих груп обох країн, щоб з'ясувати причину аварії.