Іран відкинув пропозицію Росії обмежити обсяги видобутку нафти

17 Лютого 2016, 13:52

Іран відмовився обмежувати обсяги видобутку нафти у відповідь на пропозицію Росії та низки країн-експортерів. Про це повідомляє ABC News у середу, 17 лютого, з посиланням на високопоставленого чиновника Міністерства нафти Ірану.

Махді Асалі, представник Ірану в ОПЕК, заявив, що його країна буде продовжувати нарощення обсягів видобутку та експорту сирої нафти, допоки не досягне рівня, який був до накладання світовими державами міжнародних санкцій через ядерну програму Тегерана.

Пропозиція обмежити видобуто нафти надійшла від Росії, Саудівської Аравії, Катару та Венесуели, які домовилися під час зустрічі у Катарі 16 лютого про обмеження рівнів видобутку «чорного золота» до рівня минулого місяця з метою припинення падіння ціни на сировину на світовому ринку. Зараз нафта торгується на найнижчих за останні 10 років позначках.

Асалі наголосив, що дані чотири країни можуть самостійно зупинити падіння ціни на нафту, якщо вони скоротять власний видобуток на 2 млн барелів на день.

«Ці країни збільшили обсяги видобутку на 4 млн барелів щодня, коли Іран перебував під санкціями. Тепер їхнім основним обов'язком є допомогти відновити баланс на ринку. Ірану немає сенсу скорочувати власний видобуток», – підкреслив Асалі.

Нагадаємо, 16 лютого Росія, Саудівська Аравія, Катар та Венесуела домовилися про обмеження обсягів видобутку нафти з метою стабілізації ціни на світовому ринку. У свою чергу Іран прагне наростити свій експорт після того, як світові держави скасували санкції внаслідок виконання країною усіх вимог програми з ядерного обмеження.

Як повідомлялося, 12 лютого ціни на нафту зросли на 10 відсотків через чутки про можливе скорочення видобутку нафти з боку Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК). Але після інформації про те, що Іран розпочинає експорт нафти до Європи, песимізм щодо цін на нафту повернувся на ринок. Вже 14 лютого Іран оголосив, що відправив до Європи першу після скасування санкцій партію нафти.