Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео повідомив, що Іран повинен припинити запуски балістичних ракет, щоб уникнути ще більшої дипломатичної та економічної ізоляції. Про це йдеться в офіційній заяві держсекретаря США Майка Помпео.
"Міністерство оборони іранського режиму публічно оголосило про плани із запуску трьох космічних ракет-носіїв (SLV) в найближчі місяці. Такі дії ще раз продемонстрували б недотримання Іраном резолюції 2231 Ради Безпеки ООН, що закликає іранський режим не вживати ніяких дій, пов'язаних з балістичними ракетами, здатними доставляти ядерну зброю", – йдеться в заяві.
За його словами, з моменту прийняття резолюції 2231 РБ ООН іранський режим багаторазово запускав балістичні ракети і продовжує це робити.
Так, держсек зазначив, що 1 грудня Іран провів випробування балістичної ракети середньої дальності, здатної нести кілька боєголовок, а командир Аерокосмічних сил Корпусу ісламської революційної гвардії пізніше заявив, що Іран щороку випробовує від 40 до 50 балістичних ракет.
"Іранський режим є найбільшим в світі державним спонсором тероризму і поширив ракети і пов'язані з ними технології серед своїх проксі груп по всьому Близькому Сходу, ще більше нехтуючи резолюцією 2231 РБ ООН. Сполучені Штати не стоятимуть осторонь і не спостерігатимуть, як руйнівна політика іранського режиму ставить під загрозу міжнародну стабільність і безпеку. Ми радимо режиму переглянути ці провокаційні запуски і припинити всю діяльність, пов'язану з балістичними ракетами, щоб уникнути більш глибокої економічної і дипломатичної ізоляції", – наголосив Помпео.
Як повідомлялося, 22 листопада командувач повітряно-космічних сил Корпусу вартових ісламської революції Амір Алі Хаджизаде заявив, що Іран пригрозив США ракетним ударом по військових базах, якщо вони його спровокують.
Нагадаємо, 5 листопада нові санкції США проти Ірану набрали чинності. Зокрема, санкції торкнуться експорту нафти, судноплавства та фінансової сфери. Державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон тимчасово виводить вісім країн з-під санкцій щодо Ірану. Йдеться про Грецію, Італію, Тайвань, Японію, Туреччину, Китай, Індію та Південну Корею.