Іран платитиме за зерно золотом і нафтою

9 Лютого 2012, 21:07

Минулого тижня Іран купив не менше 200 тис тонн  м’якої пшениці на світовому ринку та замовив оперативну доставку від приватних продавців в основному австралійського походження, але деякі трейдери заявляють, що частину обсягів доставлено може походити зі США.

Нові фінансові санкції, введено з початку цього року, щоб покарати Тегеран за його ядерну програму б’ють по здатності Ірану імпортувати товари та платити за харчові продукти. Санкції різко скоротили можливість отримати кошти в євро і доларах, що змушує Тегеран шукати альтернативні способи оплати імпорту.

Через недостатність обсягів валюти в країні та відповідно нездатність місцевих покупців оплатити покупку наразі за межами Ірану в портах застрягли судна з зерном, кукурудзою, цукром, пальмовою олією та рисом, яких нині гостро потребує 74-мільйонне населення.

Трейдери повідомляють, що зараз Іран розглядає можливість бартерних угод, щоб закупити достатньо харчів.

«Пропонується платити золотими злитками та бартерними угодами нафтою за зерно», – говорять трейдери. «Зараз до цього залучено деякі великі торгові доми». За словами трейдерів, подробиці бартерних угод поки що невідомі, оскільки проблема виникла дуже швидко.

У минулому іранським покупцям вже вдавалося обходити санкції через проведення угод через треті країни, особливо Дубаї та Об’єднані Арабські Емірати. Але цей варіант було раптово закрито, коли ОАЕ прийняли рішення не допускаюти проведення фінансових операцій, які порушують санкції.

«Зважаючи на те, що поставки зерна є настілки великими, найбільш швидким варіантом є оплата золотом або бартером», – вважають трейдери.

Один європейський трейдер заявив, що може також бути відновлено проект пільгових поставок 2 млн тонн зерна з Казахстану.

«Казахстан – одне з найближчих джерел постачання, не тільки тому, що іранці мають міцні зв’язки з цією країною, але й зважаючи на централізованість обох держав, що сприятиме укладенню угод», – вважає начальник відділу ринків у французькому відділенні FranceAgriMer Мішель Ферре.

Позначки: