Іран під час військового параду показав нову балістичну ракету

22 Вересня 2017, 14:48

Під час проведеня військового параду в Тегерані вперше була показана нова балістична ракетау "Хорремшехр", дальність польоту якої становить 2 тисячі км. Як заявив бригадний генерал Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізадех, ракета здатна нести кілька боєголовок, вона надійде на озброєння "в найближчому майбутньому", передає іранський телеканал Press TV.

Президент Ірану Хасан Роухані заявив, що країна продовжить розвивати свій військовий потенціал і що жодна інша держава не зможе перешкодити цьому. Він додав, що Іран ніколи не використовував свій "оборонний потенціал" в агресивних цілях. Він також заявив про прихильність Тегерана угодою щодо ядерної програми країни, досягнутого в 2015 році.

Парад знаменує початок Священного тижня оборони – щорічних заходів у пам'ять про ірано-іракській війни 1980-1988 років. Одні з перших боїв велися у іранського прикордонного міста Хорремшехр, в честь якого отримала свою назву нова ракета. Раніше Іран різко відреагував на заяву Трампа під час виступу в Генасамблеї ООН.