Іран отримав доступ до заморожених закордонних активів на понад $100 млрд

1 Лютого 2016, 13:29

Прес-секретар іранського уряду Мухаммед Багір Нобахт заявив, що Іран отримав доступ до заморожених зарубіжних активів на суму більш ніж 100 млрд доларів після реалізації ядерної угоди зі світовими державами. Про це повідомляє ABC News у понеділок, 1 лютого.

Нобахт зазначив, що багато коштів було нагромаджено в банках Китаю, Індії, Японії, Південної Кореї та Туреччини. Доступ до цих фінансів був перекритий міжнародним співтовариством у зв’язку із посиленням міжнародних санкцій у 2012 році, через ядерну програму Тегерана.

Угода про ядерне обмеження зі світовими державами призвела до скасування міжнародних обмежень минулого місяця після того, як спеціалісти з ООН переконалися, що Іран скоротив свою ядерну діяльність.

Іранське інформаційне агентство ISNA цитує представника Центрального банку Ірану Насера Гакімі, який повідомив про відновлення підключення до платіжної системи SWIFT 9-ох іранських банків.

Нагадаємо, світові санкції проти Ірану були скасовані 16 січня 2016. Зняття обмежень з держави відбулося після остаточного виконання угоди про ядерне обмеження. Після цього, Іран одразу наростив обсяги видобутку нафти. Президент Ірану Хассан Рухані здійснив перший з часів запровадження санкцій офіційний візит до ЄС, в рамках якого були підписані численні багатомільярдні комерційні контракти.