Іран обіцяє опублікувати звіт про катастрофу МАУ найближчими днями

21 Грудня 2020, 12:33

Іран найближчими днями опублікує технічний звіт про катастрофу літака МАУ ("Міжнародних авіаліній України"). Звіт також буде передано українській стороні. Про це у понеділок, 21 грудня, на брифінгу заявив офіційний представник міністерства закордонних справ Ірану Саїд Хатибзаде, передає Iran International.

 

Зокрема, він прокоментував заяви міністра закордонних справ Канади Франсуа-Філіпа Шампаня про сумніви в офіційній версії Тегерана, який стверджує про "людську помилку".

 

"Державний департамент працює над тим, щоб зробити ситуацію максимально прозорою. Я закликаю міністра закордонних справ Канади і уряд Канади проявити дипломатичність і знати свої межі, інакше вони отримають іншу відповідь", – зазначив Хатибзаде.

 

Він також звинуватив Канаду в тому, що вона "закидає камінням" Іран під час розслідування.

 

"Сьогодні-завтра технічний звіт буде опублікований до річниці трагедії і буде направлений українській стороні та іншим причетним до неї особам", – додав Хатибзаде, спростувавши те, що Тегеран затягує розслідування.

 

Раніше Іран відкликав пропозицію щодо виплат сім’ям загиблих у авіакатастрофі літака МАУ у Тегерані, оскільки кошти на компенсації хотіли виділити із фонду нацрозвитку.