Іракські та курдські війська призупинили наступ на Мосул після доби бойових дій

18 Жовтня 2016, 17:52

Іракські та курдські війська «пешмерга» призупинили свій наступ на Мосул, яку займає угрупування «Ісламська держава». Про це повідомив командувач військами Іракського Курдистану полковник Хатхар Шейхан, передає Associated Press.

За його словами, курди досягли своєї мети і зараз загони «пешмерга» намагаються утримати захоплені напередодні кілька сіл на схід від Мосула.

Однак наступ буде продовжено. За словами генерала, армії Іраку і курдів зустрінуться ввечері у вівторок, 18 жовтня.

Загалом в результаті наступу у бойовиків ІДІЛ були відбиті 20 сіл на схід, південь і південний схід від Мосула. За перший день операції курдські війська звільнили від ісламістів близько 200 кв км території на підході до Мосула.

Іракська армія атакує Мосул на південному і південно-східному фланзі, в той час як «пешмерга» проводять свої операції на схід від міста.

Підтримку наземної операції з повітря надають літаки очолюваної США коаліції. Окрім того, сьогодні, 18 жовтня, Туреччина приєдналася до повітряних ударів сил коаліції, заявив прем'єр-міністр країни Біналі Йилдирим.

Напередодні в ООН заявили, що наступ на Мосул може призвести до нової хвилі біженців. Також наразі немає жодної інформації про кількість військових або цивільних жертв.

Нагадаємо, спільна операція іракського командування і курдський бійців зі звільнення Мосула від бойовиків «Ісламської держави» почалася вранці 17 жовтня.

Першими результатами наступу було звільнення сімох курдських, арабських та християнських сіл поблизу іракського міста Мосул.

Мосул – друге за величиною місто Іраку з населенням 1,3 млн осіб – знаходиться під контролем бойовиків «Ісламської держави» понад два роки.