Іракські спецпризначенці приєдналися до наступу військ на Мосул

20 Жовтня 2016, 08:58

Загони іракських військ спеціального призначення приєдналися до операції зі звільнення другого за величиною міста країни Мосула від бойовиків угрупування «Ісламська держава», повідомило агентство Associated Press.

Генерал Маан аль-Сааді поінформував, що контртерористичні сили почали наступ на місто Барталла на півночі Іраку при авіаційній підтримці з боку міжнародної коаліції і артпідготовки.

Як очікується, саме свони можуть першими підійти до міста, де на них чекає серйозний опір з боку бойовиків ІД.

Раніше іракські та курдські війська «пешмерга» призупинили свій наступ на Мосул, яку займає угрупування «Ісламська держава».

Курди заявили, що досягли своєї мети і зараз загони «пешмерга» намагаються утримати захоплені напередодні кілька сіл на схід від Мосула. Загалом в результаті наступу у бойовиків ІДІЛ були відбиті 20 сіл.

Нагадаємо, операція зі звільнення Мосула від бойовиків «Ісламської держави» почалася вранці 17 жовтня. У ній беруть участь урядові війська Іраку та курдські війська «пешмерга». Авіаційну і наземну підтримку надає міжнародна коаліція на чолі з США.

Першими результатами наступу було звільнення сімох курдських, арабських та християнських сіл поблизу іракського міста Мосул.

Мосул – друге за величиною місто Іраку з населенням 1,3 млн осіб – знаходиться під контролем бойовиків «Ісламської держави» понад два роки.