Іракські армійські загони відбили останній регіон курдів у провінції Кіркук

20 Жовтня 2017, 14:19

У п’ятницю, 20 жовтня, у Іраку союзники урядових військ захопили Алтин-Кепрю, останній район провінції Кіркук, який контролювали курди.

"Армія, поліція й антитерористичні сили увійшли в центр району Алтин-Кепрю. Почалися зіткнення. Однак їм вдалося провести штурм і поставити прапор на будівлі муніципалітету", – йдеться в повідомленні.

Алтин-Кепрю знаходиться в 50 кілометрах від адміністративного центру Іракського Курдистану – міста Ербіль.

Крім того, на півночі країни між урядовими військами та формуваннями  курдів-пешмерга відбулися запеклі бої.

Водночас, курдські ЗМІ повідомили, що іракська армія і союзні їй формування атакували їх позиції, у відповідь, загони пешмерга застосували протитанкові гранатомети Milan, завдяки чому їм вдалося знищити два бронетранспортери.

Як повідомлялося, 16 жовтня ірядові сили Іраку ввійшли у центр Кіркука та взяли місто під свій контроль. 

Нагадаємо, референдум про незалежність Іракського Курдистану пройшов в регіоні 25 вересня. Проти його проведення, крім центральної влади країни, виступили США, Іран і Туреччина. Напередодні референдуму Іран і Туреччина закрила кордон з регіоном.

Виборча комісія заявила, що 92% з 3,3 мільйона курдів та не-курдів, які віддали свої бюлетені, підтримали відокремлення від Іраку. Оголошення результатів відбулося попри заклик прем'єр-міністра Іраку Гайдера аль-Абаді, який виступив за "скасування" підсумків цього опитування й діалог "в рамках конституції".

Згодом у ЗМІ повідомили, що Іракський Курдистан вирішив провести президентські та парламентські вибори 1 листопада. 

Як повідомлялося, 11 жовтня урядові сили Іраку звільнили з-під контролю терористичної організації "Ісламська держава" (ІДІЛ) місто Ель-Хувейджа, що знаходиться на північному сході країни.