Ірак висунув ультиматум Курдистану

26 Вересня 2017, 22:32

Уряд Іраку заявив, що регіональний уряд Курдистану до 15:00 п'ятниці, 29 вересня, має передати контроль над своїми аеропортами, щоб уникнути міжнародної авіблокади. Про це заявив прем'єр-міністр Хайдер аль-Абаді, передає Reuters.

Така відповідь надійшла після референдуму про незалежність в іракській частині Курдистану (на півночі Іраку), який пройшов на території 25 вересня.

Так, внутрішні рейси не задіяні в ультиматумі, і в гіршому випадку міжнародні поїздки в та з автономії будуть перенаправлені через Багдад та інші іракські аеропорти.

Багдад минулого тижня попросив іноземні країни припинити прямі рейси в міжнародні аеропорти Ербіль та Сулеймані на території Курдистану.

В Іраку також хочуть попросити сусідні країни закрити кордон з іракським Курдистаном, якщо місцева влада не передасть прикордонні пости центральному уряду. Дедлайн також до п'ятниці.

Нагадаємо, референдум про незалежність Іракського Курдистану пройшов в регіоні 25 вересня. Проти його проведення, крім центральної влади країни, виступили США, Іран і Туреччина. Напередодні референдуму Іран і Туреччина закрила кордон з регіоном.

У Білому домі своє рішення пояснили тим, що він вносить нестабільність в регіон. Офіційний представник адміністрації США зазначив, що єдиний Ірак здатний більш ефективно боротися з ісламістами і стримувати Іран.