Ірак направив танки для придушення конфлікту в нафтоносному регіоні країни

15 Січня 2016, 12:51

Урядові війська Іраку за підтримки важкої бронетехніки увійшли в місто Басра, що є центром нафтоносного району країни, з метою придушення місцевого протистояння та роззброєння шиїтського населення. Про це повідомили джерела в іракському уряді у п’ятницю, 15 січня.

Ірак направив танкову дивізію зі складу збройних сил і загін спецпризначення поліції до Басри з метою роззброєння місцевих жителів на тлі активізації міжплемінної ворожнечі із шиїтськими мусульманськими племенами, заявили місцевий чиновник та три джерела у Службі безпеки.

Більшість сирої нафти Іраку, найбільшого виробника «чорного золота» серед країн ОПЕК, видобувається на нафтових родовищах у регіоні навколо Басри, що розташовані далеко від контрольованих Ісламською державою північної та західної частин країни. Але міжплемінне протистояння в області змусило уряд у Багдаді направити критично необхідні військові ресурси до південної провінції.

Читайте також: Авіація Франції знищила центр зв’язку ІДІЛ в Іраку

«Дана операція націлена на гарантування безпеки в районах на північ від Басри, де відбувається велика кількість міжплемінних сутичок. Також під контроль будуть взяті квартали всередині міста Басра», – повідомив Джабар аль-Сааді, глава комітету з безпеки на провінційній раді Басри.

Прем'єр-міністр Хайдер аль-Абаді провів свою щотижневу зустріч з урядом 13 січня у Басрі, де він закликав силовиків «вдарити залізним кулаком по бандформуванням, що загрожують безпеці міста».

Протягом ночі з 14 на 15 січня, іракські танкові частини увійшли у північні околиці Басри, де спалахнуло міжплемінне протистояння, зазначив аль-Сааді. Спираючись на підтримку армійських гелікоптерів, силовики почали просуватись вперед та роззброювати місцевих бойовиків, додав він

Урядові сили Іраку вже заарештували близько 30 осіб за фактом зберігання автоматів, мінометів, гранатометів та боєприпасів до них, заявили в спецслужбах.

Нагадаємо, прем’єр Іраку також пообіцяв завдати фатального удару по ІДІЛ.