ІО: Бойовики чергують обстріли з «дозволених» та «відведених» мінометів, щоб заплутати спостерігачів ОБСЄ

21 Квітня 2015, 09:40

Упродовж останньої доби російсько-терористичні війська вели активні обстріли позицій українських військ, використовуючи в тому числі нібито «відведене» важке озброєння, в районі Авдіївки, Пісків, Дослідного, Широкиного. Про це повідомив координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук.

Згідно з повідомленням, у районі Щастя позиції українських військ (опорний пункт сил АТО) були обстріляні із зенітних установок ЗУ-23-2 і СПГ-9 «Спис».

Обстріли з ЗУ-23-2 і мінометів, за словами Тимчука, велися зі зміною вогневих позицій і перенесенням вогню по цілях і кордонах.

«При цьому бойовики почали застосовувати нову тактику використання мінометів – а саме, в ході обстрілів чергуючи вогонь з 82-мм «дозволених» ротних мінометів, з вогнем з нібито «відведених» 120-мм батальйонних мінометів», – зазначає він.

На його думку, дана тактика спрямована на стороннього спостерігача (місія ОБСЄ), з метою ускладнити ідентифікацію використовуваних терористами мінометів.

Бойовики, за даними ІО, не припиняють активних розвідувальних дій.

Зокрема, протягом доби зафіксовано 4 спроби ведення повітряної розвідки із застосуванням БПЛА (на Приморському напрямку і північніше Маріуполя).

Також в районі Кримського зафіксована спроба «просочування» в тактичні тили українських військ диверсійно-розвідувальної групи терористів.

У районі Світлодарського плацдарму і на Сєвєродонецькому напрямку бойовики вели інтенсивну радіотехнічну розвідку (зафіксована робота як мінімум двох станцій РТР).

Дві доби тому бойовики демонстративно відвели від Широкиного танковий підрозділ (5 танків), проте через добу в цей район були перекинуті 4 танки і 4 ББМ (3 БМП-2 і 1 БТР-80), зауважує Тимчук.

«Також в район Широкиного на 4-х вантажівках прибула з Новоазовська чергова партія бойовиків (приблизно 45-50 осіб), зі стрілецькою і важкою піхотною зброєю, включаючи гранатомети. На північний схід від Широкиного терористи змінили вогневі позиції своїх мінометних підрозділів», – додає він.

Згідно з повідомленням, у Донецьку бойовики продовжують формування бронегрупи.

До складу кожної бронегрупи, за даними «Інформаційного опору», входить 60- 70 осіб живої сили. Спеціально для цих груп противник накопичує паливо і боєприпаси в Петровському, Куйбишевському та Київському районах Донецька.

Протягом доби зафіксовано переміщення 33 одиниць транспорту, які перевозили матеріально-технічні ресурси з РФ для формувань російсько-терористичних військ (з них 7 – одиночне переміщення, інші в складі колон).

«Триває масове підвезення «північним» маршрутом предметів постачання і матеріально-технічних ресурсів для угруповання терористів, зосередженого в трикутнику Горлівка – Ясинувата – Єнакієве, а також для підрозділів, розгорнутих в районі Первомайськ – Стаханов – Фрунзе», – зазначає керівник ІО.

Крім того, зафіксоване регулярне транспортне сполучення (переважно невеликими конвоями по 3-4, рідше до 6 одиниць транспорту) через Сніжне і Амвросіївку на Старобешеве, Тельманове і далі до Оленівки і Степового. Розгорнуті в даних районах дві тактичних групи бойовиків разпорошені і проводять заходи щодо оперативного маскування.

«На ремонтних базах, розгорнутих в Перевальску і Сніжному, бойовики активно проводять ремонт і технічне обслуговування артилерійського озброєння (головним чином САУ, в Сніжному також проводиться ремонт танків). Більшість пошкодженої в районі Дебальцевого бойової техніки наразі зосереджена в Перпевальську і Горлівці», – резюмує Тимчук.

Як відомо, під ранок 21 квітня бойовики стріляли з мінометів по Широкиному.

Як повідомлялося, за день 20 квітня терористи 20 разів обстріляли сили АТО.

Нагадаємо, вночі на Донбасі бойовики активно використовували важку броньовану техніку.