Інтерпол зняв з розшуку головного лісника часів Януковича

22 Листопада 2017, 19:40

Інтерпол вирішив зняти з міжнародного розшуку колишнього керівника Державного агентства лісових ресурсів Віктора Сівця, який обіймав цю посаду за часів президенства Віктора Януковича. Про це повідомив заступник генерального прокурора України Євген Єнін у коментарі "Укрінформу".

Причиною відповідного рішення міжнародної організації кримінальної поліції стала відмова українського суду застосувати щодо Сівця нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

"Найгуманніший суд у світі" свого часу відмовив органу слідства в застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Відповідно Сівець цим скористався та оскаржив червону картку", – зазначив Єнін.

Нагадаємо, що Генпрокуратура у травні 2016 року повідомила про підозру екс-очільнику Держлісагентства у 2011-2014 роках Віктору Сівцю та його дружині. Зокрема, слідство встановило, що колишній голова Держлісагентства за попередньою змовою зі своєю дружиною та іншими невстановленими особами у 2011-2014 роках систематично одержували неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів від іноземних суб'єктів підприємницької діяльності за отримання можливості закупівлі в Україні деревини та лісопродукції на загальну суму понад 140 млн грн, які у подальшому були легалізовані через схему використання підконтрольних офшорних компаній. В рамках міжнародного співробітництва вдалося виявити вказані рахунки та надалі арештувати грошові кошти, одержані злочинним шляхом у сумі понад 3 млн доларів США.

Як повідомляли ЗМІ, родина Сівця володіє трьома земельними ділянками на Печерську по вул. Мічуріна, на яких розташований маєток площею 1 тис. 85 кв. м. Також у власності Сівця перебуває будинок площею 188 кв. м у селі Старі Безрадичі, що в Обухівському районі. Дружині екс-очільника Держлісагентства належить 95,6 % акцій ПАТ «Клеванський лісозавод «Промінь».

Як відомо, Сівець очолював Держлісагентство з 2011-го по 2014 роки.

98