Інтерпол відмовив у міжнародному розшуку росіянина Алєксєя Павлова з позивним «Моторола» через політичний та військовий характер справи. Про це в Укрюбро Інтерполу повідомили у відповідь на запит видання Тиждень.ua.
«Офіс із юридичних питань Генерального секретаріату Інтерполу дійшов до висновку, що кримінальні звинувачення, висунуті проти Павлова та інших осіб, за підозрою у вчиненні аналогічних злочинів, в цілому пов’язані із збройним конфліктом у Донецькій та Луганській областях», – йдеться у відповіді на запит.
У тексті також зазначається, що попри тяжкість правопорушень, у вчиненні яких підозрюються такі особи, справи щодо них за своїм характером розглядаються Генеральним секретаріатом Інтерполу як такі, що підпадають під дію статті 3 Статуту Інтерполу, оскільки включають в себе політичні (і можливо, також військові) елементи через очевидний зв'язок з військовим конфліктом між незаконними озброєними формуваннями та органами державної влади України.
Згідно з текстом, 1 грудня 2015 року РА Укрбюро Інтерполу звернувся до Офісу з юридичних питань Генерального секретаріату Інтерполу із запереченнями та оскарженням прийнятого Офісом рішення, а також 12 січня 2016 року надав до Офісу додаткову інформацію для прийняття відповідного рішення.
«Разом з тим, 22 березня 2016 року Офіс із юридичних питань Генерального секретаріату Інтерполу повідомив, що додатково розглянувши надані Українською Стороною документи, залишив своє попереднє рішення в силі», – йдеться у повідомленні.
Як повідомлялося, раніше заступник начальника Головного слідчого управління СБУ Віталій Маяков заявив, що Інтерпол відмовив у міжнародному розшуку росіянина Арсенія Павлова на прізвисько «Моторола», якого підозрюють у вбивстві полоненого захисника донецького аеропорту Ігоря Брановицького.
Нагадаємо, у 2015 році Україна звернулася до Інтерполу з проханням про оголошення росіянина у розшук. Павлов приїхав на окупований Донбас і очолив незаконне збройне формування «Батальйон Спарта». Раніше він заявив, що розстріляв 15 полонених бійців українських збройних сил в аеропорту Донецька. Amnesty International закликала розслідувати страти, в яких зізнався «Моторола».