Центральне бюро Міжнародної поліцейської організації "Інтерполу" розіслало попередження всім державам-членам союзу про те, що Росія в односторонньому порядку не має права використовувати канали організації для переслідування власних цілей, порадивши ігнорувати запити Кремля. Про це в п’ятницю, 27 жовтня, повідомляє Голос Америки.
Правоохоронні відомства також були повідомлені про те, що Інтерпол заблокував запит Москви на арешт британського бізнесмена – засновника фонду Hermitage Capital Management Білла Браудера.
За словами Браудера, у четвер він отримав лист від комісії поліцейської організації з перевірки даних, у якому повідомлялося, що запит Москви про внесення його в список особливо розшукуваних осіб відхилений.
"Найголовніше – вони поінформували всі країни-учасниці про те, що не потрібно звертати уваги на будь-які запити, що стосуються мене і виходять з Росії", – сказав бізнесмен.
Зазначається, що 17 жовтня російське відділення Інтерполу в односторонньому порядку внесло ім'я підприємця в список розшукуваних міжнародних злочинців. До цього, у 2013 році Тверський суд Москви заочно визнав Білла Браудера винним в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Ще одну кримінальну справу за тим же обвинуваченням було завершено в Росії в лютому 2017 року. У тому ж місяці Тверський суд за клопотанням слідства санкціонував його арешт.
Наголошується, що в останні роки бізнесмен вів кампанію по введенню міжнародних санкцій проти російських чиновників, винних у порушеннях прав людини. У результаті його зусиль в США і ще декількох країнах світу були прийняті закони, що вводять візові та фінансові обмежувальні заходи проти низки представників російської влади ("закон Маґнітського").
Нагадаємо, Сєргєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину. У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.