В Інтерполі пояснили, що у Ліоні досі вивчають ситуацію стосовно того, чи дозволено взагалі застосовувати канали та можливості організації для розшуку Януковича.
Адже статтею третьою статуту Міжнародної організації кримінальної поліції "категорично забороняється здійснювати яке-небудь втручання чи дії політичного, військового, релігійного або расового характеру".
За словами Неволі, важливо надати переконливі докази того, що правопорушення носить власне кримінальний, а не політичний характер.
"Очевидно доведена його вина може бути лише після того, як справа пройде через суд", – зазначив він.
Таку думку поділяє і перший заступник голови комітету з питань боротьби з злочинністю і корупцією у Верховній Раді Геннадій Москаль.
"Інтерпол вимагає обов’язкового рішення суду. А тут, наскільки я знаю, є лише рішення про доставку його в суд для застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою", – зазначив він.
За його словами, "щоб була доказова база, треба мати прямі показання".
"А їх на Януковича можуть дати люди, яких вже давно немає в країні… А хто на нього може дати показання? Тільки ті, кому він давав доручення і "давав добро"… Ці люди вже розбіглися і перебувають у тому ж колі, що й сам Янукович", – вважає Москаль.
"Всі свідки, які були вхожі до його кабінету, всі зараз в Російській Федерації. Дістати їх звідти неможливо", – додав він.
У той же час, у випадку Дмитра Яроша, Інтерполу виявилося достатнім рішення московського суду про заочний арешт лідера "Правого сектору", який базувався на роздруківці начебто поширеного посту Яроша у мережі "Вконтакте".
Як повідомлялось, Інтерпол шукає лідера "Правого сектора" Дмитра Яроша.
Як відомо, Україна оголосила у міжнародний розшук щонайменше 19 колишніх посадовців