Інтерактивну мапу з незаконною вирубкою лісів передадуть НАБУ та ГПУ

26 Жовтня 2016, 12:50

Інтерактивну мапу з незаконною вирубкою лісів Кабмін передасть Національному антикорупційному бюро і Генеральній прокуратурі. Про це під час засідання уряду заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Ми передамо карту в НАБУ, в Генпрокуратуру і будемо вимагати кримінальної відповідальності і реальних термінів тюремного ув'язнення для тих, хто займався вирубкою лісу і незаконно його продавав", – сказав він.

Також під час засідання уряду було ухвалено постанову, якою затверджуються нові правила санітарних вирубок лісу.

За словами міністра аграрної політики і продовольства Тараса Кутового, ці правила посилять вимоги до санітарних вирубок лісу, а в деяких заповідниках взагалі заборонять проведення таких рубок.

"З моменту вступу в дію цієї постанови, будь-які санітарні вирубки лісів не зможуть відбуватися без участі громадськості, органів місцевого самоврядування", – додав глава Мінагропроду.

Нагадаємо, журналісти створили онлайн-карту, на якій позначено місця найактивнішого вирубування лісів у Карпатах. Зазначається, що за чотири роки у Карпатах вирубали територію, еквівалентну розміру 111 футбольних полів.

Згодом Гройсман доручив зробити аерофотозйомку лісів України, яку планували завершити до кінця серпня.

За даними Держлісагентства, обсяг незаконних вирубок лісу в 2015 році перевищив 24 тис. куб. м і завдав державі збитків в 85 млн грн, з них відшкодовано 4,6 млн грн.