Інститут національної пам’яті презентував проекти до 100-річчя Соборності

17 Січня 2019, 14:35

У четвер, 17 січня, Український інститут національної пам'яті презентував низку проектів, присвячених вшануванню 100-річчя проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Захід відбувся у київському Музеї Української революції 1917-1921 років. Про це повідомив кореспондент Тижня.

 

Голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович наголосив, що столітній ювілей Соборності Україна відзначає під гаслом "Разом з власної волі з 1919 року".

 

 

На заході представили ілюстровані настінні календарі "Військова еліта Української революції 1917-1921 років", які були підготовлені на основі однойменної серії арт-плакатів. Календар містить 12 зображень легендарних старшин, які стояли біля витоків української армії. На кожному портреті розміщена також коротка біографічна довідка про відповідного командира армії УНР. Зокрема, на сторінках календаря можна знайти Євгена Коновальця, Петра Болбочана, Олександра Удовиченка, Дмитра Вітовського та ін.

 

Головний спеціаліст сектору методичної роботи Українського інституту національної пам'яті Олена Охрімчук презентувала гру для мобільних пристроїв "Сто років боротьби. Українська революція", яка була створена на основі настільної гри "Українська революція 1917-1921 років". В основі гри – історична вікторина з елементами стратегії.

 

"Це можливість в ігровій формі згадати бурхливі події в Україні. Наша цільова аудиторія – це старшокласники, освітяни, усі, хто цікавиться історією. Гра допоможе засвоєнню школярами ісоричної інформації про Українську революцію, сприятиме популяризації героїв та учасників, хроніки подій", – зазначила Олена Охрімчук.

 

Android-версію гри можна безкоштовно завантажити у додатку Google Play, а для пристроїв на базі iOS – в  Apple store.

 

Також до 100-річчя Соборності вийшов аудіо-альбом "Пісні Української революції", який є спільним проектом Інституту, Тараса Компаніченка та гурту "Хорея Козацька". Тарас Компаніченко наголошує, що усі твори, які увійшли до збірки, активно виконувались на великих і малих сценах України 1917-1921 років на урочистих подіях, військових мітингах і т.д.

 

Крім того, начальник Відділу обліку та збереження місць пам'яті Павло Подобєд проанонсував відкриття меморіального барельєфу Голові Директорії УНР, Головному Отаману Військ і Флоту УНР Симону Петлюрі у Києві, що відбудеться 21 січня 0 12:00 за адресою вул. Симона Петлюри, 2/4.

 

Принагідно була озвучена інформація щодо інших урочистих заходів, присвячених Дню Соборності.

 

Так, у п'ятницю, 18 січня, 0 12:00 в Національному музеї історії України відкриється виставка "Лицарям Української Народної Республіки присвячується".

 

У вівторок, 22 січня, 0 8:00 українці утворюватимуть Живий Ланцюг Соборності на мосту Патона. Також цього дня в усіх обласних центрах України відкриється виставка "Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України". А в Києві у Будинку звукозапису Українського радіо о 19:00 розпочнеться великий концерт гурту "Хорея Козацька".