Ви можете подивитися це інтерв'ю англійською з українськими субтитрами або прочитати його у текстовому варіанті нижче / The English version of the interview is on the video
Розкажіть трохи про себе.
Мене звати П’єр, я громадянин Франції. Наразі я мешкаю в Німеччині, де працюю консультантом з питань лідерства та управління.
Які у вас причини та мотивація приєднатися до Українського іноземного легіону?
Я певний час спостерігаю за ситуацією в Україні, з особистих причин, адже тут моя сім’я. І коли ситуація стала погіршуватися, я почав розмірковувати над тим, що можу зробити, для того, аби допомогти. Коли два тижні тому почалося вторгнення, я сказав собі: «Добре, я маю туди поїхати і щось зробити». Я не знав, що саме, тож я приїхав до Львова, щоб знайти якусь можливість зробити щось для вашої країни та її оборони, а також для її народу.
Чи маєте ви військовий досвід?
Так. Я брав участь в міжнародних місіях на Близькому Сході та в Африці. Я починав як інструктор, пізніше став офіцером. Отже, я гадаю мій досвід може бути корисним.
Читайте також: Інформаційний шум – що треба знати про поведінку в мережі під час війни
Чи можете ви розповісти які умови існують для іноземних добровольців? Що треба зробити для того, щоб приєднатися до Українського іноземного легіону?
Перш за все, необхідно це вирішити для самих себе. Це складне рішення. Дуже добре, що ви бажаєте допомогти, однак ви маєте розуміти, що ви збираєтеся робити там і які будуть умови для цього. Потім ви маєте уточнити деталі у своєї влади, адже можуть бути певні нюанси в залежності від законодавства у вашій державі. Адже може статися так, що поїздка є незаконною з цих поглядів. Це те, в чому ви маєте розібратися дуже чітко. Наступний крок – зв’язатися з посольством України у вашій державі, а також ви можете проглянути необхідну інформацію щодо того, як приєднатися до Легіону на відповідних сайтах в інтернеті. Після цього треба пройти через перевірки документів, співбесіду та обговорення вашого минулого досвіду, щоб дізнатися де ви зможете бути найбільш корисним і як саме ви можете допомогти.
Чому для вас особисто важливо воювати проти Російської Федерації на боці України?
Це важливо на різних рівнях. По-перше, це емоційна реакція. Я маю тут сім’ю, маю українське коріння, отже, це для мене особисте. Далі, навіть для тих людей, хто не має цих особистих зв’язків, все, що відбувається тут – це загроза для всіх принципів, на яких ми збудували мир та демократію в Європі в останні 70 років та для всього плину історії. Це проблема не лише для майбутнього України, а й для всієї Європи та навіть Росії. І поміж цим, для усього світу, адже змінюються правила гри – після певного періоду миру, ми повертаємося до періоду хаосу. Гадаю це треба зупинити прямо зараз.
Читайте також: Зенон Коваль: «Частина засобів ППО вже надійшла в Україну і постачання буде продовжуватися»
Чи можете ви поділитися вашими власними поглядами на ситуацію тут, в Україні?
В першу чергу маю зазначити, що я надзвичайно вражений і певним чином пишаюся. Коли я бачу, що українська армія робить на фронті, як вони чинять спротив величезній російській армії, я відчуваю повагу до них. Що я також бачу в тилу – це тисячі і тисячі біженців, що прибувають до Львова з усієї країни, вони їдуть в жахливих умовах, однак з іншого боку – багато людей тут, у Львові, намагаються допомогти, організовують розміщення або транзит до Польщі. І коли я їхав з Німеччини до Львова, то бачив на дорогах сотні машин, мікроавтобусів, які їдуть аж з Португалії чи Ірландії. Вони проїхали буквально всю Європу аж до кордону, щоб привезти щось для підтримки людей. Це означає, що не лише на передовій люди роблять дивовижну роботу, а й в тилу ситуація під контролем. Я вражений дисциплінованістю людей на вокзалах і біженців в транзитних центрах. А ще я вражений солідарністю, яку показують люди Західної Європи.
Чи достатньо інформації про те, що відбувається тут зараз мають європейці?
Це складне питання, адже маємо дуже багато інформації. Отже стає важко знайти правильну, правдиву та важливу інформацію серед усього цього масиву. Звичайно, є й багато дезінформації. Напевно, люди отримують певну інформацію, однак поза цим, їм дуже важко зрозуміти, що насправді зараз йде війна, схожа на Другу світову. І це щось, чого не було впродовж вісімдесяти років тут, на європейському континенті. Звичайно, була війна в Югославії, однак це зовсім інший масштаб. І це не схоже на конфлікти низької інтенсивності, які ми могли спостерігати в інших державах. В Україні йде справжня війна, це відбувається прямо біля нашого порогу.
На ваш погляд, чи готові європейці воювати, якщо в найгіршому варіанті, ця війна піде за межі України?
Я вірю, що Європа і НАТО мають всі необхідні засоби для того, щоб перемогти росіян, щодо цього не маю жодних сумнівів. Для пересічних людей буде необхідний певний час для того, щоб перемкнутися на нову ментальність, адже ми насолоджувалися мирним життям протягом трьох поколінь і треба якось повернутися до того. Але, як ми бачили в Україні, це «перемикання» відбувається дуже швидко.
Крім того, П’єр записав відеозвернення до громадян Франції: