Працівники іноземних ЗМІ скаржаться на те, що нові правила отримання акредитації та віз для журналістів відчутно ускладнили їм роботу в Україні, оскільки тепер для отримання візи необхідно здійснювати затратні фінансово та тривалі за часом поїздки додому, а потім, повертаючись в Україну, проходити тривалий процес реєстрації.
«У результаті кількість журналістів, які живуть тут і пишуть про Україну, може скоротитися», – зазначено в листі.
Журналісти пропонують, щоб Міністерство закордонних справ або Державний комітет телебачення і радіомовлення розмістили чіткі інструкції на своєму веб-сайті, де було би зазначено всі кроки, які повинен здійснити журналіст, аби отримати візу.
За словами Чепак, для вирішення ситуації за участі представників МЗС і міжнародних журналістів будуть напрацьовані спільні рекомендації, які, ймовірно, будуть розглянуті на засіданні Міжвідомчої робочої групи 15 березня.
Нагадаємо, 9 травня 2011 року набули чинності зміни до Закону України «Про інформацію», згідно з якими представники іноземних ЗМІ не потребують акредитації прес-служби МЗС для роботи в Україні. Зміни були спрямовані на те, щоб прирівняти у правах іноземних та вітчизняних журналістів.
Втім, у зв'язку з нововведеннями в іноземних журналістів виникли труднощі через відсутність посвідчення, яке підтверджує їх легальне перебування в Україні, а також через значний перелік документів, необхідних для отримання посвідки на тимчасове проживання, та складність їх оформлення і подачі.
Читайте також: захист персональних даних чиновників