Проте, наголошує автор, це лише вірогідність, а не доконаний факт. «Скоріш за все, і Захід, і арабський світ розглядає декілька варіантів своєї допомоги сирійським опозиціонерам. Причому, озброєння сирійської опозиції не є дешевою і ефективною заміною військового втручання. А також зовсім не гарантує ефективний захист сирійського народу від репресивного режиму асадінів і швидке падіння дому Асадів», ідеться в статті.
На думку автора, після вето, яке наклали Росія і Китай на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо Сирії, більш імовірно, що ситуація починає входити у тривалий період застою. За якого можливе зростання насильства, більше регіональне і міжнародне втручання, що у кінцевому підсумку здатне призвести до прямого військового вторгнення.
У той же час не має достовірної інформації про кількість повстанських сил. Кількість у 40 тис. яку називають важко перевірити. А значить, оприлюднення саме такої цифри є частиною психологічної кампанії, котру розраховано на сприяння подальшому дезертирству військових з армії Башара Асада.
Детальніше про це читайте у статті У Сирії можуть зіштовхнутися Туреччина і Іран.