Іноземні кредитори прогнозують Україні успіх з виплатою держборгу і продовжують купувати облігації – WSJ

30 Липня 2015, 10:42

Деякі іноземні інвестори, які володіють частиною державного боргу України, переконані, що Київ впорається з виконанням своїх зобов’язань. Про це йдеться в публікації американського видання The Wall Street Journal.

У статті нагадують, що загальна сума суверенного боргу України становить $ 19 млрд. Однак, за останніми даними, вартість українських держоблігацій сягнула 56 центів до долара, в той час як у березні вона становила лише 38 центів.

«Попри те, що Україна погрузла в переговорах з кредиторами щодо потенційної реструктуризації своєї заборгованості, кілька відданих інвесторів останнім часом роблять ставку на облігації постраждалої внаслідок конфліктів країни», – йдеться у публікації.

Зокрема, компанія Pioneer Investments, яка володіє активами на $ 244 млрд, минулого тижня придбала більше українських облігацій і тепер володіє пакетом на суму близько $ 75 млн.

Представник Pioneer Investments у Лондоні Ерлан Сиздиков зазначає, що його компанія очікує  на «мирне врегулювання» між Україною ї її кредиторами.

Читайте також: Західні ЗМІ про реструктуризацію: Списання частини боргу та втрати кредиторів віднадять інвесторів від України

Крім того, американська компанія DuPont Capital Management впродовж останніх кількох місяців придбала пакет українських облігацій на $ 80 млн. Кріс Коваль, керуючий директор компанії, вважає, що Україна впорається зі своїми проблемами.

Разом з тим низка інших інвесторів утримуються від купівлі облігацій, очікуючи на те, чи впорається Україна з черговим платежем на суму в $ 500 млн у вересні.

Читайте також: Календар погашення зовнішнього боргу України на 2015 рік

Александр Мозлі з компанії Schroders PLC зазначив, що придбав українські облігації в минулому, але тепер вважає, що результати переговорів надто туманні, щоб купувати їх тепер.

Нагадаємо, раніше Україна попросила кредиторів погодитися на списання 40% основної частини боргу та прийняти нові облігації, прив'язані до її економічних перспектив. Група приватних інвесторів, які володіють майже $9 млн зовнішнього боргу Києва не пристала на пропозицію Києва.