InformNapalm зібрав нові докази участі ракетних катерів ЧФ РФ в агресії проти України

8 Квітня 2020, 12:21

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm зібрала нові докази проти деяких військових моряків 41-ї бригади ракетних катерів ЧФ РФ. Про це повідомляється на сайті InformNapalm у середу, 8 квітня.

 

Як зазначається, в соцмережі «ВКонтакті» було виявлено сторінку  російського моряка Єрмакова Олега Миколайовича (рос. – Ермаков Олег Николаевич) 1992 року народження.

 

 

Він опублікував фотографію медалі за окупацію Криму та нагородного посвідчення до неї.

 

 

У посвідченні вказано номер військової частини, в якій служив Єрмаков, коли Росія розпочала збройну агресію проти України у лютому 2014 року. Військова частина 72165 – це 41 бригада ракетних катерів ЧФ РФ, ППД – тимчасово окупований Крим, м. Севастополь.

 

У структурі бригади два дивізіони: 166-й Новоросійський дивізіон малих ракетних кораблів та 295-й Сулинський дивізіон ракетних катерів. Кораблі обох дивізіонів брали участь в агресії.

 

«Наступне фото з альбому Єрмакова, зроблене на борту катера. Збільшивши масштаб оригінального фото, бачимо напис на рятувальному крузі «РКА 953». РКА – абревіатура, що означає ракетний катер. 953 – це бортовий номер ракетного катера Р-239 (проект 12411 «Молнія», в складі ЧФ РФ з 1992 року, місце базування катера – тимчасово окупований Севастополь, бухта Карантинна)», – йдеться в повідомленні.

 

 

Як зазначається, цей катер входить до складу 295-го Сулинського дивізіону ракетних катерів 41-ї бригади ракетних катерів ЧФ РФ. У 2018 році катеру присвоїли назву «Набережні Челни».

 

«Уважні читачі можуть самі порівняти характерні елементи катера на фото з альбому Єрмакова та на інших фотографіях Р-239, знайдених в мережі», – йдеться в повідомленні.

 

 

У списку друзів Єрмакова був Олександр Піскарьов (рос. – Александр Пискарёв), 30.05.1991 р. н., м. Іваново. Нагороджений медаллю за окупацію Криму. Він учасник групи під назвою «41 бригада ракетних катерів» у «ВКонтакті» і має в альбомі фото, зроблене на борту ракетного катера Р-239.

 

 

 

Командиром ракетного катера Р-239 під час спецоперації захоплення Криму був капітан 3-го рангу Олексій Миколайович Орляпов (рос. – Алексей Николаевич Орляпов), 15.11.1982 р. н.

 

 

Він народився в м. Кемін (колишня назва Бистровка) в Киргизії, там жили і навчались його батьки. З огляду на дані зі сторінки Орляпова (1, 2), він служив строкову службу на ЧФ РФ, після демобілізації продовжив службу на флоті. Так Орляпови опинилися в Криму. Крім того, Олексій Орляпов учасник російської агресії проти Грузії в 2008 році.

 

 

Взимку 2015 року Олексій Орляпов фіксується у званні капітан 2-го рангу на посаді начальника штабу тактичної групи ракетних катерів. У 2018 році він став командиром малого ракетного корабля (МРК) «Орєхово-Зуєво» (бортовий номер 626, входить до складу 166 дивізіону малих ракетних кораблів 41 бригади ракетних катерів ЧФ РФ).

 

 

Також Олексій Орляпов внесений в базу даних Центру «Миротворець», але станом на 8 квітня 2020 тільки як командир МРК «Орєхово-Зуєво» без зазначення даних про його участь у окупації Криму на посаді командира ракетного катера Р-239.

 

Як зазначається, 19 березня 2019 року Орляпов був внесений в санкційний список РНБО на 3 роки. Але в переліку (1, 2) осіб командного складу Збройних Сил та представників влади Російської Федерації, яким Генеральною прокуратурою України повідомлено про підозру, його немає. Також ракетний катер Р-239 не вказаний в переліку Військової прокуратури серед кораблів, задіяних в агресії проти України.

 

Нагадаємо, 10 березня InformNapalm оприлюднив докази участі російського крейсера «Москва» у анексії Криму.