InformNapalm створив базу озброєння Росії, ідентифікованого на Донбасі

7 Вересня 2016, 16:54

Міжнародне співтовариство InformNapalm в ході моніторингу і розвідки відкритих джерел інформації ідентифікувало 33 типи озброєння і спецтехніки Збройних сил Росії на Донбасі. 

За даними IN, велика частина техніки – це порівняно нові зразки, які надійшли на озброєння ЗС РФ в період з 2004 по 2015 рік. 

«Фіксація наданих у звіті озброєнь і техніки прямо вказує на російський слід їх виникнення в окупованих районах Луганської та Донецької областей. В даний звіт включені виключно підтверджені дані, в базу не вносилися зразки озброєнь, про які повідомлялося розвідувальними структурами України, але без фото або відео підтверджень. Також в базу даних поки не внесений ЗРК «Бук» (з якого був збитий рейс MH17), так як найближчим часом очікується офіційний звіт слідчої групи, яка вкаже точний тип ракети. Це дозволить назвати точну модифікацію ЗРК, з якого вона була випущена», – пояснюється у описі до відео.

 

InformNapalm зазначає, що використання російської новітньої військової техніки на Донбасі не є масовим явищем і носить скоріше випробувальний характер. 

«Дані типи озброєнь можуть обслуговуватися тільки кваліфікованими спеціалістами, тому їх передача бойовикам незаконних збройних формувань виключена. Обслуговування проводиться кадровими російськими військовослужбовцями», – йдеться у повідомленні.

За результатами проведених в період з 2014 до 2016 року власних розслідувань співтовариство сформувало спеціальну базу даних.

Нагадаємо, Росія направила на Донбас новий ешелон військової техніки. Зазначається, що серед військової техніки помічені самохідні гаубиці САУ 2С35 калібру 152 мм.