InformNapalm оприлюднив докази участі російського матроса в окупації Криму та стеженні за навчаннями НАТО

3 Травня 2019, 11:48

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm викрили російського військового, який підозрюється в участі в операції по захопленню Криму, а також несе службу на середньому розвідувальному кораблі “Екватор” Чорноморського флоту Російської Федерації, який періодично використовується Росією для стеження за спільними навчаннями країн НАТО та України “Sea Breeze” у Чорному морі. Про це у четвер, 2 травня, повідомляється на сайті InformNapalm.

 

Особисті дані російського військового 519-го ОДКР ЧФ РФ

 

Російський військовослужбовець-контрактник Карташов Алєксандр Сергєєвіч. На основі даних, вказаних на його сторінках соцмераж, встановлено: народився 03.02.1990 р. у п. Стєкольний, Тосненський район, Ленінградська область РФ. Там же навчався в школі з 1997 по 2006 рр. У різний час жив також в м. Тосно, в м. Санкт-Петербурзі.

 

 

Як зазначається, служив військовий у в/ч 95109 – 148-му навчальному загоні (радіотехнічна школа ВМФ). У грудні 2013 року ця в/ч була розформована. Служив на ракетному крейсері “Москва”. З огляду на службу в радіотехнічній школі ВМФ РФ та походи закордон на різних кораблях, припускаємо, що О. Карташов спеціаліст в галузі зв’язку чи РЕБ. Нашивка на його морській формі має позначку “РТ” (радіотехнічна служба).

 

У своєму фотоальбомі Карташов опублікував фото медалі за окупацію Криму та нагородного посвідчення до неї.

 

 

У посвідченні вказано номер військової частини – 53189. У InformNapalmi наголошують, що, виходячи з цього факту, Карташов у період проведення операції захоплення Криму служив у 519-му окремому дивізіоні розвідувальних кораблів ЧФ РФ, ППД – м. Севастополь, тимчасово окупований Крим. Також російський військовий вказав у профілі соцмережі номер військової частини та назву корабля – “Екватор“, який входить до складу 519-го ОДРК.

 

 

Повідомляється, що СРК “Екватор” росіяни використовують зокрема для стеження за спільними навчаннями країн НАТО та України Sea Breeze. “Екватор” оснащений системами фіксації корабельних характеристик: частот роботи радарів та іншого електронного обладнання, теплового кільватерного сліду, гідроакустичною станцією, має на озброєнні ПЗРК “Ігла”.

 

Крім того, СРК “Екватор” почергово з іншими кораблями несе службу біля берегів Сирії. Ще у 2012 році міноборони РФ довелося спростовувати інформацію арабських ЗМІ про участь російських кораблів (зокрема в цьому контексті фігурував і “Екватор“) в сирійських подіях.

 

Водночас у InformNapalm зауважують, що дружина Карташова Людмила Мацюк, уродженка Павлограда Дніпропетровскьої області, ймовірно порушила законодавство України, отримавши у 2014 році російський паспорт.

 

"Фігурант нашого розслідування Карташов одружився з Людмилою Мацюк, шлюб було зареєстровано в РАЦС Гагарінської районної ради міста Севастополя. Весільні фото було опубліковано у фотоальбомах Карташових у березні 2014 року. Людмила Карташова (Мацюк), за даними, вказаними на сторінці соцмережі,  народилась в Україні, в м. Павлоград, її родичі мешкають також в Добропіллі, в м. Лозова та інших містах України. У серпні 2014 року вона опублікувала фото російського паспорта з підписом: “Я громадянка РФ"”, – йдеться у повідомленні.

 

 

"Звертаємо увагу Державної міграційної служби України на факт наявності російського громадянства у Людмили Карташової, яка, ймовірно, порушує законодавство України і має приховане подвійне громадянство.  Також звертаємо увагу Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України, що під виглядом відвідин родичів на територію України може потрапити російський військовослужбовець Алєксандр Карташов, який обґрунтовано підозрюється в участі в операції захоплення Криму і має нагороду за цю операцію", – підсумували волонтери.

 

Як повідомлялося, волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm оприлюднили фото, завдяки яким можна відрізнити сучасну систему орбітального придушення “Тірада-2” від інших комплексів.