InformNapalm оприлюднив дані російських військових у Сирії – інфографіка

27 Жовтня 2015, 10:38

Міжнародне волонтерське співтовариство InformNapalm спільно з Infographics [UA] підготувало першу частину узагальнених даних щодо учасників російської військової операції в Сирії – штурманів та пілотів ПКС РФ.

Нагадаємо, що на початку жовтня InformNapalm поставив ультиматум владі РФ. І за кожне порушення режиму припинення вогню на Донбасі співтовариство публікує дані про російських пілотів на основі аналізу та розвідки відкритих джерел інформації. Такі дії носять характер асиметричної відповіді на «гібридні» дії Кремля як в Україні, так і в Сирії. Прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков відреагував на ультиматум, назвавши «ворожими діями публікацію особистих даних російських льотчиків у ЗМІ».

На сьогодні в публікаціях InformNapalm розкрита інформація на 11 офіцерів ВКС РФ – це екіпажі літаків Су-24М з бортовими номерами: 04, 05, 16, 26 і літак Су-24М з реєстраційним номером 0715323, екіпаж літака Су-30СМ з бортовим номером 27 (червоний) і офіцер бойового управління авіацією, що «засвітив» використання у військовій операції в Сирії літака радіоелектронної розвідки і РЕБ ВКС РФ Іл-20.

Нагадаємо, що правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) звинуватила Росію в загибелі десятків мирних жителів в ході бомбардувань сирійських міст. За даними HRW, тільки під час двох атак на півночі провінції Хомс загинули 59 мирних жителів, а найкривавішим стало бомбардування села Ганту, де через один наліт загинули 46 членів однієї родини (серед яких 12 жінок і 32 дитини). Крім того, за заявою прем'єр-міністра Туреччини Ахмета Давутоглу від 7 жовтня: «лише два з 57 ударів російської військової авіації в Сирії припали по позиціях бойовиків «Ісламського держави».

Inform Napalm