InformNapalm оприлюднили нові докази участі росіян в анексії Криму

10 Березня 2020, 13:38

 Волонтерський проект із інформування широкої аудиторії про російсько-терористичну агресію проти України InformNapalm оприлюднив докази участі російського крейсера "Москва" у анексії Криму. Про це 10 березня повідомляють на сайті проекту.

 

“Упродовж 6 років розвідувальної діяльності міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm неодноразово траплялися випадки, коли інформацію про участь в агресії проти України в мережу несвідомо викладали родичі російських військових, зокрема матері та дружини”, —  пишуть на сайті.

 

У розслідуванні зазначають, що російські моряки та їхні родичі обмінювалися інформацією про службу на ракетному крейсері "Москва" в соцмережі “ВКонтакте”.

 

Сестра російського моряка із Тататарстану Ельміра Ахметвалієва розмістила допис із закликом проголосувати за свого брата-футболіста. Повідомлення проілюструвала фото чоловіка з медаллю за окупацію Криму. 

 

Inform Napalm зазначає, крейсер "Москва" на момент анексії Криму входив до складу 11-ї бригади протичовнових кораблів, на базі якої в грудні 2014 року відновили 30-ю дивізію надводних кораблів Чорноморського флоту Росії.

 

Інший фігурант розслідування – Дмитро Борисенко, також нагороджений медаллю за окупацію Криму. У своєму профілі він не вказав номер військової частини і назву корабля, на якому служив. Але опублікував фото з картою, на якій вказані прізвища двох командирів бойових частин крейсера "Москва" – Олексія Тараненка та Станіслава Курбанова. В альбомі Борисенка є фото, яке він зробив на крейсері "Москва".

 

Нагадаємо, що 10 лютого InformNapalm зібрав нові докази проти російських військових, які брали участь в агресії проти України в Криму. Мова йде про ракетний катер Р-60 з 41-ї бригади ракетних катерів ЧФ РФ, що під час спецоперації захоплення Криму брав участь у блокуванні кораблів ВМС України в бухті Донузлав.