InformNapalm ідентифікує російських морпіхів, що беруть участь в агресії проти України

Безпека
14 Липня 2021, 16:01

Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm за 7 років зібрала найбільшу в світі базу даних військових підрозділів РФ й кадрових російських військовослужбовців, які брали участь в агресії проти України. Ці дані складаються з OSINT-розслідувань, в ході проведення яких в соціальних профілях росіян волонтери знаходили групові фотографії. Процес ідентифікації складний і займає багато часу, тому волонтери періодично повертаються до архівних матеріалів. 

Так у новому OSINT-розслідуванні по груповій фотографії російського військовослужбовця, участь якого у агресії проти України InformNapalm викрив ще у 2015 році, вдалося ідентифікувати ще 5 військових, що також виконували бойові завдання. Через поглиблений аналіз та пошук через соцмережі та родинні зв’язки, спільнота викрила військовослужбовців, що ретельно приховували свою участь в агресії. 

Таким чином в новому матеріалі, який підготував розслідувач InformNapalm із Сакартвело Іраклій Комахідзе, викрито дані загалом восьми  військовослужбовців Північного флоту РФ, яких відряджали для виконання бойових завдань на схід України. Як зазначив в своєму ексклюзивному коментарі для Тижня Роман Бурко, засновник міжнародної волонтерської розвідувальної спільноти InformNapalm «ці дані хоч і крапля, але вони доповнюють наше «море» – базу даних з понад 2630 російських солдатів і офіцерів, що були учасниками гібридної агресії». 

За його словами в даному випадку цікава і географія, тому що ці вісім військовослужбовців відряджалися аж з Північного флоту, з селища Спутнік, Мурманської області Росії. Щоб дістатися у бойові відрядження до східних кордонів з Україною в зону бойових дій, вони долали шлях довжиною більше 3000 км. 

“Покарання російських військових може знайти будь-де, вони можуть бути затримані при подорожуванні за кордоном, або після смерті Путіна навіть у самій Росії можуть скластися передумови, при яких їх будуть карати. Варіантів безліч. Тож наша місія – викривати військових злочинців РФ, щоб створити для них горизонт зовсім не райдужнього майбутнього", – додав Роман Бурко.

 

Читайте також: Сила і слабкість російського військового флоту

 

Загалом, InformNapalm фіксував більше дев’яти  епізодів з викриттям військових 61-ої бригади морської піхоти Північного флоту в Луганській області. Це доводить, що такі відрядження для російських морських піхотинців з півночі Росії були непоодинокими випадками, а мали масовий характер. 

“Наше завдання зібрати якомога більше даних, що допоможуть покарати кожного військового РФ, який виконував злочинні накази Кремля. Наші дані не тільки загальнодоступні для вивчення як державними так і неурядовими інституціями, вони також долучаються і до судових справ –  до позову України проти Росії в Європейському суді з прав людини. Військові злочини не мають терміну давності, тому кожний російський окупант має усвідомлювати, що відповідальність за військові злочини буде лягати не тільки на командування та військово-політичне керівництво РФ, а і на кожного злочинця персонально”, – зазначив засновник InformNapalm .