“Інформаційний опір” нарахував на Донбасі близько 400 “зелених чоловічків”

17 Липня 2014, 18:01

"Як заявили в РНБО (а потім в Держприкордонслужбі), на території Донбасу помічені російські військовослужбовці – у формі ЗС РФ, але без розпізнавальних знаків (відомі ще по Криму «зелені чоловічки», силами яких, власне, Путін і провів анексію півострова). «Помічені» – це дуже м'яко сказано. Ми нарахували близько 300 «зелених чоловічків». Але сьогодні в ході консультацій з представниками українських спецслужб отримали інформацію, що, за їх даними, кількість російських військових у Донбасі вже може перевалити за позначку в 400 осіб", – зазначив експерт.

Він констатував, що "вторгнення йде повним ходом".

"У цих російських засланців немає документів. Вони сповіщені своїм командуванням, що в разі їх полонення і ідентифікації всі вони будуть терміновим чином звільнені з лав ЗС РФ заднім числом (з датою звільнення в червні або травні)", – зазначає Тимчук.

Водночас він заявляє, що російські військові не «допомагають» терористам:

"Це – професіонали, і невдачі сил АТО останніх днів саме на їх совісті. Вони роблять всю найскладнішу і кривавішу роботу. Навпаки, це місцеві бойовики служать їм «помічниками», але ніяк інакше", – підсумував Тимчук.

Нагадаємо, раніше у Держприкордонслужбі повідомили, що ситуація на україно-російському кордоні в зоні проведення АТО залишається складною. Зокрема, точиться жорстке протистояння за відновленням контролю над кордоном.

Читайте також: РНБО: біля Ізвариного помічені "зелені чоловічки"