Інформація про отримання Януковичем політичного притулку в РФ є неофіційною – ГПУ

13 Жовтня 2016, 21:55

Інформація про місцеперебування екс-президента Віктора Януковича у Росії і отримання ним політичного притулку в РФ не є офіційною. Про це повідомив начальник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

«Це не офіційна інформація від РФ, це інформація надана захисником Януковича, що він отримав політичний притулок в РФ. На офіційний запит ГПУ щодо місця перебування, з приводу підстав перебування в РФ, з приводу можливого російського громадянства, РФ відмовилася відповідати на ці питання», – повідомив він.

Він додав, що ГПУ повторно звернулася до Росії щодо озвученої адвокатом екс-президента інформації. "Ми знову направили клопотання до РФ, щоб вони спростували або підтвердили наявну інформацію", – сказав Горбатюк.

За його словами, у разі підтвердження інформації РФ адвоката, це дасть можливість провести слідчі дії і допит. "Щодо екстрадиції, позиція РФ зрозуміла, вони відмовляють. Наступний шлях може бути тільки заочне судочинство", – вважає він.

Як повідомлялося, адвокат заявив, що Головне управління з питань міграції МВС РФ офіційно підтвердило, що Віктор Янукович перебуває на території Росії на підставі наданого йому тимчасового притулку, і про це відомо Генеральній прокуратурі.