Інформація про етапування Сенцова засекречена – адвокат

22 Березня 2016, 08:09

Припущення про місце перебування засудженого в Росії українського політв'язня кримчанина Олега Сенцова, якого етапували з СІЗО Челябінська, залишаються домислами, без офіційних документів.

Таку інформацію можуть надати лише у федеральній службі виконання покарань Росії, проте ці дані вважаються секретними, пояснив адвокат Сенцова Дмитро Дінзе.

«Інформація про етапування засекречена, щоб уникнути втечі з етапу чи інших неправомірних дій з боку третіх осіб, які можуть бути зацікавлені у звільненні, у здійсненні якихось протиправних дій. І адвокатам цю інформацію не дають», – пояснив адвокат.

Він уточнив, що за період етапування не контактував з Олегом, і куди направляють ув'язненого – не знає.

«Правозахисники теж не знають цієї інформації, тому що внутрішньої документації щодо етапу конкретної людини вони мати не можуть – це домисли, здогади і припущення. Цю інформацію міг сказати Олег, якому сказали співробітники про те, куди він їде. Така інформація могла бути тільки з вуст Сенцова, але не з документів. Тільки коли будуть документи або якийсь співробітник федеральної служби виконання покарань виступить і офіційно дасть реліз про те, куди він може бути доставлений і куди він має приїхати, можна говорити напевно. А поки це припущення», – сказав Дінзе.

Він також висловив сумніви, що українській стороні, консульству чи іншим державним представництвам, нададуть цю закриту інформацію.

Разом із тим, підкреслив Дінзе, дізнатись про місцеперебування ув'язненого можуть представники Суспільно-спостережних комісій. По прибуттю на місце члени таких місій можуть заходити в СІЗО і в колонії в рамках виконання своїх посадових повноважень, роз'яснив адвокат.

Дмитро Дінзе сказав і про те, що розповість про місцеперебування Сенцова, коли інформацію офіційно передадуть захисту і родичам ув'язненого.

Російські правозахисники Наталя та Микола Щур повідомили в ефірі «Громадського радіо» 20 березня, що місце перебування політв'язня Олега Сенцова, якого мають етапувати до Якутії, невідоме. На їхню думку, таку інформацію може отримати тільки українське консульство.

За інформацією правозахисників, Сенцова вони бачили двічі: 27 лютого і 3 березня. Він був у СІЗО Челябінська. 7 березня Наталія Щур повідомила, що Сенцова відправили далі по етапу.

Як повідомлялося, 25 серпня Північно-Кавказький військовий суд Ростова виніс вирок у справі кримчан Сенцова і Кольченка. Їх визнано винними. 39-річного українського режисера Олега Сенцова засуджено у сукупності до 20 років позбавлення волі. Кольченку суд дав 10 років в’язниці. 24 листопада Верховний суд Росії відмовився змінювати вирок Сенцову та Кольченку.