Інфляція в країнах єврозони прискорилася до максимуму за 13 років

Економіка
1 Жовтня 2021, 20:13

У вересні інфляція споживчих цін в 19 країнах єврозони прискорилася до 3,4% і досягла 13-річного максимуму. За підсумками минулого місяця інфляція в єврозоні досягла 13-річного максимуму і ймовірно продовжить рости і далі. Про це повідомляє Reuters.

У вересні інфляція споживчих цін в 19 країнах, які користуються євро, прискорилася до 3,4% в річному численні з 3% місяцем раніше. Це найвищий показник з вересня 2008 року і вні перевищив очікування аналітиків, які прогнозували інфляцію на рівні 3,3%.

Читайте також: Відновлення економіки в Україні значно відстає від очікувань

Варто зазначити, що головним фактором підвищення цін став різкий ріст витрат на енергоносії у зв'язку із змінами вартості нафти під час пандемії коронавірусної хвороби. Також на цінах позначилася і логістична криза, адже вартість товарів тривалого користування зросла на 2,3% із серпня.

Усі ці фактори можуть призвести до того, що за підсумками року інфляція зросте до 4%, що вдвічі перевищує очікуваний  показник Європейського Центрального Банку. Окрім того, у 2022му році ЄЦБ прогнозував швидке зниження цін.

Ринкові економісти стверджують, що центробанки можуть недооцінювати інфляційний ризик.

Читайте також: За 7 місяців українська економіка відновила лише третину минулорічних втрат

«На нашу думку є велика ймовірність того, що ця інфляція не буде такою короткотривалою, ніж припускають усі центральні банки ,враховуючи ЄЦБ», – вважає економіст BNP Paribas Луїджі Сперанца.

Зокрема, працівники можуть почати вимагати підвищення зарплатні, а компанії зможуть задовольнити їхні вимоги лише підвищивши кінцеві ціни. Базова інфляція без урахування продуктів харчування та енергоносіїв зросла до 1,9% з 1,6%, відзначає агентство.

читати ще

показати ще