У вересні інфляція споживчих цін в 19 країнах єврозони прискорилася до 3,4% і досягла 13-річного максимуму. За підсумками минулого місяця інфляція в єврозоні досягла 13-річного максимуму і ймовірно продовжить рости і далі. Про це повідомляє Reuters.
У вересні інфляція споживчих цін в 19 країнах, які користуються євро, прискорилася до 3,4% в річному численні з 3% місяцем раніше. Це найвищий показник з вересня 2008 року і вні перевищив очікування аналітиків, які прогнозували інфляцію на рівні 3,3%.
Читайте також: Відновлення економіки в Україні значно відстає від очікувань
Варто зазначити, що головним фактором підвищення цін став різкий ріст витрат на енергоносії у зв'язку із змінами вартості нафти під час пандемії коронавірусної хвороби. Також на цінах позначилася і логістична криза, адже вартість товарів тривалого користування зросла на 2,3% із серпня.
Усі ці фактори можуть призвести до того, що за підсумками року інфляція зросте до 4%, що вдвічі перевищує очікуваний показник Європейського Центрального Банку. Окрім того, у 2022му році ЄЦБ прогнозував швидке зниження цін.
Ринкові економісти стверджують, що центробанки можуть недооцінювати інфляційний ризик.
Читайте також: За 7 місяців українська економіка відновила лише третину минулорічних втрат
«На нашу думку є велика ймовірність того, що ця інфляція не буде такою короткотривалою, ніж припускають усі центральні банки ,враховуючи ЄЦБ», – вважає економіст BNP Paribas Луїджі Сперанца.
Зокрема, працівники можуть почати вимагати підвищення зарплатні, а компанії зможуть задовольнити їхні вимоги лише підвищивши кінцеві ціни. Базова інфляція без урахування продуктів харчування та енергоносіїв зросла до 1,9% з 1,6%, відзначає агентство.