- Плавні Самари. Прісноводний лиман і обширні плавні утворилися внаслідок підтоплення заплави річки Самари, що впадає у Дніпро в районі Дніпропетровська. Цьому сприяло підняття рівню води у Кременчуцькому водосховищі.
- Токівський водоспад. Поміж багатьох річок на півдні Середнього Придніпров'я тільки річці Кам'янці пощастило мати власний водоспад. Він вважається найбільш мальовничим, найпривабливішим природним об'єктом в області.
- Солоний лиман. Найбільше солоне озеро в Україні розташоване під Новомосковськом. Для регіону, віддаленого від моря на 300 км, такий лиман неабияка екзотика.
- Глєєватський кар'єр у Кривому Розі розтягнувся на чотири кілометри в довжину і займає площу понад 500 гектарів це можна порівняти з площею кількох невеличких сіл. Сьогодні його днище видніється на півкілометровій на глибині. Гірничі роботи тут ведуться одночасно на 22-х горизонтах і планують заглибитись ще вдвічі.
- Штучний водоспад на річці Інгулець, що тече через все місто. Кривий Ріг отримує воду з Карачунівського водосховища. Води Інгульця виявилось недостатньо щоб наповнювати таке водосховище, тому додатково побудували канал, який качає воду з Дніпра. Протягом року через старі шлюзи пробивається струмочок води, який спадає зі скелястих високих берегів каньйону Інгульця.
- Дніпродзержинськ. У місті розташований музей Дніпровського металургійного комбінату. Саме тут чи не вперше в Україні замислися про технотуристів – біля музею, який знаходиться в старовинній будівлі колишньої управи, відкрили майданчик заводського обладнання, яке раніше стояло в цехах заводу
- У кварталі від індустріальної експозиції "причаївся" старовинний готичний костел св. Миколая, збудований за кошти працівників Дніпровського заводу у 1897 році. У 1929 році храм було закрито, і там розміщувалося все, що завгодно: польський клуб, військкомат, стайня, філія університету марксизму-ленінізму, планетарій, морська школа, майстерні художнього фонду, меблевий склад, кооперативи тощо. З 1990 року розпочалось відновлення храму. В кінці 1991 року тут відбулася перша меса.
Індустріальні пейзажи, солончаки, водоспади та інші туристичні принади Дніпропетровщини
8 Травня 2014, 13:34