Індонезія відмовляється передавати Росії “чорні скриньки” з розбитого літака

15 Травня 2012, 05:25

За словами прес-секретаря, індонезійська влада проведе розслідування обставин катастрофи та з’ясує її причини. Водночас, Росія зможе сприяти роботі індонезійських колег.

«Ми зацікавлені в тому, аби розслідування було прозорим і достовірним. Розслідування будуть проводити ід контролем компетентних індонезійських органів, Росія надасть необхідну підтримку», – повідомив Хідаят журналістім.

Керівництво індонезійського Національного комітету з транспортної безпеки пояснило, що згідно міжнародних норм, розслідування катастрофи має відбуватися в Індонезії. Російська ж влада просила передати «чорні скриньки» SSJ-100, щойно вони будуть знайдені, однак індонезійські чиновники заявили, що бортові самописці передадуть до лабораторії Національного комітету з транспортної безпеки.

Індонезійські слідчі планують використовувати російське програмне забезпечення для розшифровки «чорних скриньок». Якщо ж самописці сильно пошкоджені, їх відправлять виробнику, що базується в США.

Нагадаємо, 13 травня ЗМІ повідомили, що на дні глибокої ущелини було знайдено бортові самописці російського літака Sukhoi SuperJet-100 (SSJ-100), що розбився 9 травня біля гори Салака на Західній Яві в Індонезії.