Імовірна зустріч Зеленського з Патрушевим в Омані. Реакція соцмереж на нове розслідування «Схем»

Політика
14 Лютого 2020, 15:32

Навколо поїздки президента України Володимира Зеленського до Оману на початку січня 2020 року розгорівся черговий скандал. Його спричинило розслідування журналіста програми "Схеми: корупція в деталях" Михайла Ткача "Оманлива відпустка", у якому йдеться про те, що під час оманського вояжу Зеленський міг зустрітися з головою Радбезу РФ Ніколаєм Патрушевим.

 

Нагадаємо, до Оману Зеленський полетів 5 січня разом з родиною. У його прес-службі візит назвали офіційним. Проте президент скористався послугами рейсового літака, витративши власні кошти. За даними "Схем", Зеленський повернувся в Україну літаком Bombardier з номером 9H-VJN. Тоді ЗМІ звернули увагу, що перебування в Омані президента України збіглося з прильотом до тієї країни кума Путіна Віктора Медведчука. Останній встиг заявити, що на його літаку з Оману до Москви летіла сім’я його старшої доньки.

 

Також повідомлялося, що у тій поїздці Зеленського супроводжував його радник Андрій Єрмак, якого 11 лютого було призначено керівником Офісу президента замість юриста Андрія Богдана.

 

Водночас в Офісі президента на запит «Української правди» не змогли розкрити деталі візиту Зеленського в Оман.

 

У новому розслідуванні «Схем» ідеться про те, що Патрушев прилетів до Оману в ніч з 7 на 8 січня тим самим чартерним літаком Bombardier Global Express 6000 із бортовим номером 9H-VJN, яким через добу летів президент України з Маската в Київ.

 

"Довірений силовик Путіна, секретар Ради безпеки Росії летить саме до Оману і саме в той час, коли там відпочиває президент Зеленський. Летить не державним бортом, а чартером, який складно прив’язати до конкретних осіб. Саме цей чартер далі опиняється у розпорядженні президента Зеленського для термінового повернення в Київ, яке чомусь зрештою затрималось майже на добу", – йдеться в матеріалі "Схем".

 

Журналісти стверджують, що отримали інформацію з власного джерела та перевірили її у базі даних про перетин кордону Російської Федерації.

 

 

У Зеленського різко відреагували на наведену в розслідування інформацію, назвавши її неправдивою.

 

Так, керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав основною проблемою сюжету Схем те, «що коментувати там нічого».

 

«Ми прагнемо діалогу, і готові коментувати факти. Основна проблема сюжету Схем в тому, що коментувати там нічого. Це все – неправда від початку і до кінця, і немає жодного об‘єктивного твердження, яке могло б стати реальним, ґрунтовним предметом для обговорення»,- написав він у Facebook.

 

Прес-секретарка Зеленського Юлія Мендель заявила, що президент не зустрічався із російським високопосадовцем.

 

«Єдине, що було не складно у сюжеті програми «Схеми» – це заперечити факт зустрічі Президента та представника РФ Патрушева, адже вони справді ніколи не зустрічалися і не говорили», – написала вона у Facebook.

.

Офіс президента назвав інформацію, викладену в сюжеті програми «Схеми, такою, що «цілком і повністю не відповідає дійсності».

 

«Президент України ніколи в житті не зустрічався (особисто чи в рамках міжнародних заходів), не розмовляв і не спілкувався в інший спосіб з Миколою Патрушевим», – заявили в ОП.

 

Також в Офісі президента повідомили, що звернуться до суду з позовом проти журналістів "Схем", у якому вимагатиме спростувань і вибачень.

 

Наведені в розслідуванні "Оманлива відпустка" дані викликали неабияке хвилювання у соціальних мережах. Одні користувачі вважають, що наведених журналістами фактів недостатньо для того, щоб робити якісь висновки, інші переконані, що оприлюдненої  інформації достатньо для того, щоб оголосити президенту Зеленському імпічмент.

 

Тиждень.ua вирішив зібрати дописи журналістів, політиків та громадських діячів про нове резонансне розслідування «Схем».