ІМІ зафіксував близько півсотні випадків агресії проти журналістів від початку року

6 Квітня 2020, 20:11

У першому кварталі 2020 року експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 62 випадки порушень свободи слова. Серед цих порушень 43 стосувалася фізичної агресії проти журналістів. Про це 6 квітня повідомляють на сайті ІМІ.

 

Зазначають, що у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року було зафіксовано більше випадків порушень свободи слова – 72, з них 49 стосувалися фізичної агресії проти журналістів. Також зафіксовано шість випадків побиття та п’ять – погроз, крім того, по чотири випадки в категоріях "доступ до публічної інформації" та "кіберзлочини". Також зафіксовано два випадки непрямого тиску (стеження за журналістами) та один випадок пошкодження майна журналістів.

 

У дослідженні експерти ІМІ звертають увагу на тенденцію закритості та вибірковості щодо журналістів з боку Офісу Президента, органів влади, органів місцевого самоврядування. 

 

Крім того, ІМІ зафіксував дев'ять випадків порушень прав журналістів під час дії карантину – заподіяння тілесних ушкоджень та недопуски на заходи місцевої влади.

 

"Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Впровадження карантину врегульовано законодавством України, і органи влади не мають перевищувати передбачені цими нормами повноваження", – зазначив юрист ІМІ Алі Сафаров.

 

У дослідженні пишуть, що порушення зафіксовано в 17 регіонах країни. Найбільше порушень зафіксували в Києві (15) та по шість випадків на Одещині, Полтавщині та Херсонщині.

 

Нагадаємо, що протягом 2019 року Інститут масової інформації зафіксував 243 випадки порушень свободи слова в Україні. У 2018 році їх було менше – 235.