Ілон Маск розповів про політ і вартість квитка на Марс

28 Вересня 2016, 10:17

Виступаючи на конгресі Міжнародної астронавтичної федерації 27 вересня, глава компанії SpaceX Ілон Маск заявив про необхідність розвитку міжпланетної цивілізації і вперше представив марсіанської місії Interplanetary Transport System.

Конгрес – щорічний захід, який збирає вчених, конструкторів, астрономів і інвесторів з усього світу. Учасники проводять окремі конференції, розповідають про свої плани і обговорюють в колі однодумців космічне майбутнє. Під час двогодинної відеопрезентації Маск виклав досить багато технічних деталей.

 

Нова система SpaceX Interplanetary Transport System складається з ракети, корабля та заправного танкера.

За словами Маска, перші роки роботи програми система зможе перевозити на Марс 100 чоловік. У планах космічної компанії розширити число пасажирів до 150 або 200 осіб.

Він підкреслив, що на Землі – 7 млрд людей, а на Марсі – жодного. «Це потрібно змінити», – додав Маск.

 

За його словами, до 2035 року на Марс можна буде долетіти за 80 днів. В середньому ж тривалість польоту складе 115 днів. Досі менш ніж за п'ять місяців до цієї планети не долітав жоден космічний апарат. Маск вважає, що політ не повинен бути дорожче $200 тисяч з людини, що співвідноситься за вартістю з будинком в США.

При цьому конкретних дат першого запуску глава SpaceX не назвав, але допустив, що він може відбутися в 2020 році.

Говорячи про амбітні плани, Маск нагадав залу, як виглядала його компанія в 2002 році:

Нагадаємо, раніше компанія SpaceX провела перші випробування ракетного двигуна Raptor, який планується використовувати для польоту на Марс.