Іллічівський порт у рамках декомунізації отримав нову назву

23 Вересня 2016, 14:23

Державне підприємство «Іллічівський морський торговельний порт» у рамках декомунізації перейменували в державне підприємство «Морський торговельний порт «Чорноморськ». Про це повідомили у прес-службі порту.

Зазначається, що перейменування закріплене наказом Міністерства інфраструктури України №319 від 16 вересня 2016 року. «Підготовчий період, що передував цьому рішенню, тривав кілька місяців», – відзначили в прес-службі.

Згідно з наказом, тепер ДП «МТП «Чорноморськ» має затвердити Статут підприємства. Директору ДП «МТП «Чорноморськ» Сергію Крижановському слід зареєструвати Статут в установленому порядку в органах реєстрації. Після цього в 10-денний термін передати завірені відповідним чином копії Статуту в Юридичний департамент, Департамент управління об'єктами держвласності в Управління кадрової служби Мінінфраструктури України. Контроль за виконанням цього наказу покладено на заступника міністра інфраструктури Надію Казначеєву.

Нагадаємо, місто Іллічівськ Одеської області, де розташований Іллічівський морський торговельний порт, у лютому 2016 року було перейменовано на Чорноморськ у зв'язку з законом про декомунізацію.

Держпідприємство «Іллічівський морський торговельний порт» – універсальний міжнародний порт, один з найбільших на Чорному морі. На підприємстві діють спеціалізовані термінали і комплекси, які дозволяють перевантажувати наливні, навалочні та генеральні вантажі. 29 причалів порту здатні приймати судна вантажопідйомністю до 100 тисяч тонн.

Нагадаємо, у 2012 попри протести і сутички Одеська міськрада перейменувала низку вулиць.