Іх там нєт. Докази присутності російських військ на Донбасі у 2017 році

4 Липня 2017, 15:34

Незважаючи на те, що російські військові намагаються поводитися досить обачно і старанно приховують свою причетність до бойових дій на сході України, все одно вони залишають сліди та потрапляють у поле зору міжнародних волонтерських організацій та Служби безпеки України.

Тиждень зібрав усі докази присутності російської армії на Донбасі, які були оприлюднені волонтерами та спецслужбами у 2017 році.

Російські десантники на Донбасі

Під час зачистки «сірої зони» у районі н.п. Славне Мар’їнського району Донеччини оперативники СБУ задокументували нові факти, що підтверджують присутність військовослужбовців збройних сил Російської Федерації на території України.

Правоохоронці виявили на місцевості частину обгорілого ранця десантника (з маркуванням ЗАО «БШГК» г. Богородск РД-54 ТО 90-04-03-93 арт. 3451-ПУ-БШ 04 08). Ранець є елементом бойового спорядження військовослужбовців ЗС РФ, про що вказує клеймо фабрики-виробника та кольорова гама, яка використовується в російській армії.

Також співробітники СБ України виявили короб зі стрічками та набоями калібру 7,62 мм загальною кількістю 200 од., дві гранати (Ф-1, РГД-5), протипіхотну міну МОН-50 та індивідуальний перев'язочний пакет.

     

         

 

Тіньовий командир бойовиків 

Міжнародне розвідувальне співтовариство InformNapalm визначило тіньового командира бойовиків батальйону «Легіон». За інформацією, яку зібрали волонтери, реальним командиром бойовиків батальйону «Легіон» є кадровий російський військовий Назаров Роман Олександрович, а не Сергій Завдовеев, як вважалося раніше.

Тактика «дублерів» або «тіней» широко використовується Росією на окупованих територіях України. Кожен батальйон так званих «армій ДНР/ЛНР» належить до системи Армійських корпусів та жорстко керується російськими силовиками.

З місцевих колабораціоністів створюють медіа картинку і призначають їх фіктивними командирами підрозділів, при цьому безпосереднє бойове керування угрупованнями найманців і кадрових російських військовослужбовців здійснюється російськими професіоналами, які перебувають в тіні «медіа ляльок». Ця тактика показала свою ефективність і продовжує активно використовуватися РФ на Донбасі.

Фіктивним командиром батальйону «Легіон» поставили Сергія Завдовеева, який нібито в 1999 році «служив в другому десантному полку іноземного легіону Франції в Афганістані» та має позивний «Француз».

Однак група InformNapalm вважає, що це не більше ніж легенда-прикриття, оскільки завдяки своїм джерелам у Франції вдалося дізнатися, що люди, які служили в легіоні в період з 1998 по 2004 рік, не підтвердили його участь у цьому військовому підрозділі.

Окрім того, волонтери пишуть, що до війни Завдовеев працював продавцем дитячих іграшок і побутової техніки в Макіївці, тож не має воєнного досвіду. 

   

 

Російські танки біля Луганська

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat виявила десятки російських танків під Луганськом. Проаналізувавши супутникові знімки від Digital Globe, зроблені 15 березня, в Bellingcat зробили висновок, що зараз поблизу Бугаївки знаходяться десятки одиниць важкої військової техніки російсько-сепаратистських сил.

Цей населений пункт розташований в межах узгодженої мінськими домовленостями лінії відведення важкої військової техніки і танки на його території є порушенням угоди.

Розслідувачі припускають, що влітку 2015 року в Бугаївці створили військовий навчальний центр: на супутникових знімках на об'єкті видно танки і буксирувані гаубиці, про наявність військової техніки в цьому районі також неодноразово повідомляли спостерігачі ОБСЄ.

Автори доповіді зазначають, що останні супутникові знімки від Digital Globe свідчать про те, що об'єкт продовжує використовуватися, і про порушення угоди про відвід важких озброєнь.

За оцінкою Bellingcat, там були розташовані понад 30 одиниць техніки – танки, ще близько 20 – ймовірно, гаубиці D30. Фото бронетехніки були опубліковані у Twitter.

 

 

Новий тип російської зброї на Донбасі

Волонтери кіберспівтовариства InformNapalm розкрили інформацію про ще один тип військової техніки, яку Росія використовувала для вторгнення на Донбас. Йдеться про уніфіковану командно-штабну машину (УКШМ) Р-149МА1, помічену на українському вантажопасажирському пункті пропуску автомобільного сполучення «Мар'їнка» під час вторгнення російської армії на територію України в 2014 році.

У лютому 2017 року, користувач твіттера @askai707 виклав фото, де російські бойовики позують на тлі кинутого на КПП позашляховика Humvee. На горизонті на фото також видно верхня частина російської УКШМ Р-149МА1 (позначена червоною стрілкою).

Станом на 10 березня 2017 база даних «Озброєння і техніки ЗС РФ, ідентифікованої на Донбасі» вже налічує 42 одиниці техніки, яка ніколи не поставлялася на озброєння України і не могла стати трофеєм.

Це доводить її прямі поставки з РФ через неконтрольовані ділянки російсько-українського кордону для потреб окупаційних сил ЗС РФ і терористичних формувань «Л / ДНР.

    

 

Військове спорядження з РФ

Під час проведення заходів з обстеження та зачистки даної місцевості військовослужбовцями одного з підрозділів було виявлено залишки боєприпасів, сухих пайків, медикаментів та військове спорядження російського виробництва.

Ця знахідка ще раз підтвердила загальновідомий факт, що саме російська сторона всебічно забезпечує незаконні збройні формування, що тимчасово захопили окремі райони Донецької та Луганської областей

   

 

Російська ДРГ

У районі проведення антитерористичної операції українські військові знешкодили диверсійно-розвідувальну групу терористів, до якої входили і громадяни Росії.

Чотирьох бойовиків було затримано, а ще двох: командира та одного з диверсантів, які чинили злісний опір бійцям сил АТО  ліквідовано. Загиблий командир групи був громадянином Російської Федерації, родом з міста Кірова.М Крім того, серед полонених було виявлено ще одного представника РФ з Алтайського краю.

Під час затримання було вилучено зброю ПКМ – дві одиниці, СВД – дві одиниці, АК-74 – дві одиниці РПГ- 26 – одна одиниця.

 

Російські армійські комплекси БПЛА

Волонтери міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm опублікували аналіз даних, зібраних з робочого комп'ютера начальника розвідки так званого 2-го АК НМ окупаційного корпусу Збройних сил РФ на території Луганської області. 

Волонтери опублікували знімок довіреності про передачу п'яти російських військових БПЛА командиру роти радіоелектроннної розвідки так званого «1 АК ДНР».

 У документі зазначено, що так званий «1-й АК ДНР», в особі командира роти РЕР П'ятниці Віталія Едуардовича готовий прийняти від 12-го командування резерву збройних сил російської федерації один комплект комплексу БЛА «Орлан-10», два комплекти комплексу БЛА «Елерон», два комплекти комплексу БЛА «Тахіон».

Комплекси «Орлан-10» і «Тахіон» перебувають на озброєнні ЗС РФ. Комплекс «Елерон» використовується службами МНС РФ, а варіант «Елерон-3СВ» з 2013 року поставляється на озброєння російської армії.

Ця інформація дає право стверджувати наступне: російське військово-політичне керівництво через 12-е командування резерву ЗС РФ здійснює поставки сучасних засобів для ведення повітряної, наземної і радіоелектронної розвідки на окуповані території України.

 

Російський контрактник

Серед бойовиків, які потрапили в полон до української армії на Донбасі 24 червня, перебував російський контрактник Віктор Агєєв. 

Агєєв потрапив в полон в районі села Жолобок Слов'яносербського району під час зіткнення українських військових і бойовиків "ЛНР". Мати Агєєва розповіла, що в березні 2017 роки її син підписав контракт і нібито поїхав служити в місто Батайськ Ростовської області. 

       

 

Бойовий танк Т-90

Російська Федерація використала на Донбасі основний бойовий танк Т-90, який знаходиться на озброєнні сухопутних військ РФ. 

Відмінною особливістю сімейства T-90 стали "палаючі очі" на вежі. Вони є прожекторами комплексу оптико-електронної протидії Штора-1, їх функція – порушення роботи систем лазерного наведення атакуючих протитанкових снарядів.