ІІ Міжнародний форум «InCo Forum-2017»: кооперація громад і бізнесу

27 Вересня 2017, 10:16

Захід ініційований Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Запорізькою обласною державною адміністрацією, Запорізькою обласною радою, Агенцією регіонального розвитку в Запорізькій області, Торгово-промисловою палатою України, Запорізькою торгово-промисловою палатою, ЗВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування».

 

Для кого організовується «InCo Forum»?

Представники місцевих органів влади, територіальних громад та власники бізнесу, українські і зарубіжні інвестори, топ-менеджери, експерти, представники проектів міжнародної технічної допомоги об’єднаються у прагненні до економічного зростання новостворених територіальних об’єднаних громад, підтримці малого та середнього бізнесу шляхом створення інвестиційно привабливих територій.

 

Організатори переконані, що цьогорічний захід допоможе громадам обрати вірний шлях розвитку, зміцнити економіку території, а бізнесу – знайти нові можливості та реалізовувати успішні проекти. Обрані три основні тематичні напрямки Форуму: імплементація міжнародного досвіду, залучення інвестицій та розвиток кооперації між представниками громад та виробниками товарів та послуг.

 

Які завдання «InCo Forum-2017»?

Створити дискусійний майданчик для обговорення актуальних питань реформи децентралізації влади в Україні

Представити економічний потенціал Запорізької області та інвестиційні проекти

Налагодити міжнародні коопераційні зв’язки шляхом залучення іноземних компаній

Обговорити міжнародний досвід функціонування та розвитку територіальних громад

Дізнатися про програми та проекти міжнародної технічної допомоги

Сприяти налагодженню коопераційних зв’язків бізнесу з новоствореними громадами

Обрати проекти для реалізації на території об’єднаних громад

 

Що обговорять на панельних дискусіях?

Посилення спроможності громад: європейський досвід і програми міжнародної технічної допомоги

Підвищення енергетичної ефективності територій

• Інтеграція у світове співтовариство та розвиток міжнародних коопераційних зв’язків.

Зокрема, досвідом поділяться експерти  донорських організацій ПРООН, ПРОМІС, Фонд «Відродження», GIZ, Європейський інвестиційний банк.

 

Одночасно з Форумом у виставковому центрі «Козак-Палац» працюватимуть спеціалізовані виставки та тематичні експозиції:

– Експозиція об’єднаних територіальних громад

– Виставка «Енергозбереження та будівництво»

– Виставка малого та середнього бізнесу – виробників товарів та постачальників послуг

 

«InCo Forum» – рік тому

Перший міжнародний форум інтеграції та кооперації «InCo Forum» відбувся у виставковому центрі «Козак-Палац» 11-12 жовтня 2016 року. Захід успішно представив оновлений формат Запорізького міжнародного інвестиційного форуму (ZIIF), що щорічно проводиться у Запоріжжі з 2007 року.

У роботі Форуму взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, дипломати високого рангу – Надзвичайний та Повноважний Посол Македонії в Україні Столе Змейкоскі, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні Самат Ордабаєв, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина Вольфганг Мьосінгер, Почесний консул України в м. Падуя (Італія) Марко Тозон.

Спікерами заходу стали більше 40 авторитетних експертів з України, Австрії, Білорусі, Німеччини, Казахстану, Канади, Китаю, Македонії, ОАЕ, Польщі, Чехії та багатьох інших країн. Загалом у тематичних секціях та засіданнях взяли участь понад 1500 учасників.

Думка експертів «InCo Forum-2016»

Столе Змейкоскі, Надзвичайний та Повноважний Посол Македонії в Україні:

  • Такі заходи як InCo Форум  формують передумови для подальшої плідної роботи. Ми завжди відкриті для надання інформації та допомоги бізнесу!

 

Почесний консул України в м. Падуя (Італія) Марко Тозон:

– Це дуже важливий Форум, адже сьогодні необхідним є проведення реформ, що наблизять Україну до ЄС, дадуть людям зрозуміти необхідність та важливість цих процесів.

 

Емма Турос, виконавчий директор Канадсько-Української торгової палати:

– Форум працює у дуже конструктивному ключі. Є багато практичних порад, а за реакцією бізнесменів – вони налаштовані важко працювати, готові розглядати можливості виходу на різні ринки та дослухатися до порад експертів.

 

Олексій Вадатурський, генеральний директор ТОВ СП «Нібулон», Герой України:

– Якщо є спілкування, є такі зустрічі, тим більше – з представниками західних країн, дипломатами – таким чином ми самі демонструємо приклад, як треба залучати інвестиції. Коли ж серія форумів проходить по всій Україні – це сигнал для всіх інвесторів – інвестувати в економіку України.

 

Олег Дубиш, віце-президент Польсько-Української Господарчої Палати:

– Перш за все Форум – це комунікаційний майданчик, дуже добре, що традиція проведення таких заходів є у Запоріжжі.