Як зазначили у міноборони, договір було укладено після заяви з боку фірми «Івала» про припинення забезпечення харчування військовослужбовців з 9 лютого.
«З метою недопущення зривів гарячого харчування військовослужбовців в першу чергу у військових госпіталях, ліцеях та військових частинах, що несуть бойове чергування, на прохання керівництва Міністерства оборони України компанія «ОптУкрпром-ВР» вже ввечері 8 лютого розпочала завезення продуктів харчування та налагодження роботи у цих військових частинах і установах», – сказано у повідомленні міноборони.
Зранку 9 лютого військовослужбовці, що знаходяться на лікуванні у госпіталях, та несуть бойове чергування, вихованці ліцеїв були забезпечені гарячим харчуванням, запевняють в оборонному відомстві.
В інших військових частинах, за даними міноборони, сніданок 9 лютого для особового складу було організовано сухим пайком та гарячим чаєм. Але вже о 10-11-й годині ранку до військових частин розпочали прибувати вантажні автомобілі з продуктами харчування та персоналом компанії «ОптУкрпром-ВР». Таким чином, відзначають у відомстві, обід та вечеря у цих військових частинах будуть організовані належним чином та у відповідності до затверджених норм.
Разом з тим, як стало відомо Тижню, Генеральна прокуратура внесла припис міністру оборони Михайлу Єжелю з вимогою вжити невідкладних заходів до усунення порушень вимог законодавства щодо забезпечення належного та безперебійного харчування військовослужбовців.
Нагадаємо, 8 лютого керівники підприємства «Івала» та державного підприємства Міністерства оборони «Білоцерківський воєнторг», які забезпечують харчування солдат, заявили, що Міністерство оборони виштовхує їх з ринку, створюючи мільйонні заборгованості. Міноборони борги пояснило змінами у тендерному законодавстві.
9 лютого, міністр оборони Михайло Єжель заявив, що підприємство «Івала» має у суді довести, що Міністерство оборони заборгувало йому за послуги з організації харчування військовослужбовців. “За борги треба боротися. Вони думали, що якщо є заборгованість, то їм усе віддадуть на “блюдечке с голубой каемочкой”. Так не виходить. Ми готові судитися і віддати борг. Але треба, щоб був зворотній зв’язок”, – сказав Єжель.