Єжель прогнозує перехід на контрактну армію “років через 20”

2 Березня 2011, 14:53

“Об’єктивно я можу сказати, що років через 20, може, через 10, може, через 15”, – повідомив Єжель, відповідаючи на запитання про те, коли можна чекати скасування призову.

Разом з цим міністр підкреслив, що подальші дії будуть залежати від того, який буде стан справ у Збройних силах.

“Ви розумієте, сьогодні можна набрати 100% так званих контрактників, але коли потім людина, яка не підготовлена морально, фізично, буде лізти в петлю або ще щось таке робити – такі військовослужбовці нам не потрібні сьогодні”, – сказав Єжель.

Він зазначив, що Міноборони дуже ретельно підходить до підбору особового складу.

“Ви не думайте, що стоїть завдання валом набрати ту або іншу чисельність особового складу”, – додав Єжель.

За його словами, Міноборони насамперед керується необхідністю забезпечення якісної армії.

Нагадаємо, у грудні 2010 року директор Департаменту військової політики й стратегічного планування Міноборони Віктор Корендович повідомив, що Міноборони планує забезпечувати перехід на контрактну армію таким чином, щоб в 2015 році кількість контрактників становила 80% від загальної кількості військовослужбовців, в 2025 році – 90-100%.

Крім того, з 1 грудня збільшилися виплати військовослужбовцям.

Заступник міністра оборони Володимир Можаровський спрогнозував, що президент Віктор Янукович затвердить проект стратегічного оборонного бюлетеня на період до 2025 року в 1 кварталі 2011 року.

У лютому Янукович переконував генсека НАТО, що скоро в Україні з’явиться професійна
армія

Кабінет Міністрів затвердив чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу у квітні-травні, в 26,1 тисяч осіб, а також чисельність Збройних сил в 193 тисяч осіб в 2011 році.