Єжель мріє, щоб підготовлені солдати приходили в армію назавжди

2 Грудня 2011, 20:22

«Наше завдання – залучати до Збройних сил максимально підготовлених людей, які бажають навчатися військовій справі, формуватися як професіонали. Переконаних в тому, що армія в їхньому житті, – це назавжди», – підкреслив Єжель.

«Завдання працівників військових комісаріатів, територіальних центрів комплектування, кожного командира на місцях – забезпечити 100-відсоткове комплектування військових частин контрактниками», – сказав Єжель.

Відповідаючи на питання одного з військовослужбовців Харківського гарнізону щодо перспектив комплектування Збройних сил України військовослужбовцями за контрактом, Єжель підкреслив, що цей процес залежить в першу чергу від того, які умови служби, побуту та бойового навчання у війську створені для людей, які бажають присвятити себе служінню Батьківщині.

«Рівень комплектування багатьох військових частин військовослужбовцями за контрактом сьогодні не перевищує 30-40 відсотків. Це дуже мало. Разом з тим, в очах контрактників, які сьогодні служать у війську, є блиск – люди хочуть працювати над своїми завданнями», – зауважив міністр.

За його словами, керівництво держави, військового відомства робить все можливе для того, щоб забезпечити гідні умови проходження військовими служби.

«Ми робимо все можливе для того, щоб усі розуміли, – військовослужбовець служби за контрактом є в першу чергу людиною, яка формує бойовий розрахунок, висококласним фахівцем. В іншому випадку нам буде дуже важко створити професійну армію», – наголосив Єжель.

Як повідомлялось, 10 листопада президент Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін до закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (щодо продовження військової служби за новим контрактом)», яким збільшується термін службиза контрактом.

Нагадаємо, у березні Михайло Єжель заявляв, що повний перехід на контрактну армію може відбутися після 2021 року. «Об'єктивно я можу сказати, що років через 20, може, через 10, може, через 15", – повідомив Єжель, відповідаючи на запитання про те, коли можна чекати скасування призову.