"В ЄСПЛ на сьогоднішній день два позови: один великий, який включає порушення прав військовослужбовців, журналістів, ми його доповнили економічною частиною", – сказав Петренко. Він пояснив, що близько місяця тому Мін'юст подав до ЄСПЛ доповнення до цього позову, які стосувалися економічної частини вимог.
"Сума – 1,18 трлн грн. Це збитки через обмеження права користування майном", – сказав міністр.
За словами Петренка, це комплексна заява, яка стосується компенсації збитків, завданих державі Україна російською стороною.
"До цієї заяви долучаються і недержавні організації – зокрема, профспілки і релігійні організації. Доповнення до заяви зараз прийняті ЄСПЛ і проходить процедура попереднього ознайомлення з ними і комунікації", – пояснив міністр.
Він також зазначив, що другий позов до ЄСПЛ стосувався вивезення дітей з території проведення антитерористичної операції (АТО).
"Цю справу ми теж будемо доводити до кінця, тому що вона для нас важлива в політичному аспекті. У рамках цієї справи ми будемо вимагати доводити причетність російської сторони до терористичних організацій. У справі вже було винесено попереднє рішення, коли Росію зобов'язали повернути дітей на територію України", – сказав Павло Петренко.
Крім того, він нагадав, що ЄСПЛ виніс рішення, в якому встановив незаконність перебування російської армії на території Криму і зобов'язав РФ вивести свої війська.
"Вони це рішення не виконали. Але саме це рішення є фундаментом для процесу, зв'язаного з компенсацією збитків", – підкреслив міністр.
Таким чином, як пояснив Петренко, на першому етапі Україна звернулася в ті судові інстанції, які не вимагають попередньої згоди Росії на розгляд. Тому позови знаходяться на розгляді в ЄСПЛ.