У скарзі, поданій представниками Луценка, як зазначає прес-служба, наголошується на порушенні статті 3 Європейської конвенції з прав людини «Заборона катування», у якій зазначається: «Нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гiднiсть, поводженню або покаранню».
«Той факт, що Україна не вживає належних заходів, щоб покращити ситуацію в пенітенціарній системі та не припиняє порушення, на яке вже вказував Європейський суд, дуже погано характеризує нашу державу та ставить під загрозу не лише перспективу євроінтеграції, але й членство України в Раді Європи», – прокоментувала одна з представників Луценка в Європейському суді, адвокат Валентина Теличенко.
Теличенко наголосила, що надаючи другій заяві статусу першочергової «Європейський Суд вочевидь взяв до уваги той факт, що заявником є один з лідерів опозиції в Україні».
«Європа вже неодноразово нам вказувала на те, що не толеруватиме незаконні переслідування опозиціонерів та усунення їх від політичного процесу. Справи Юрія Луценка та Юлії Тимошенко є принциповими для міжнародної спільноти», – зазначила Теличенко.
Нагадаємо, що Європейського суду з прав людини призначив публічні слухання у справі «Луценко проти України» на 17 квітня цього року. У відкритому режимі суд досліджуватиме законність затримання та арешту заявника, а також – використання системи правосуддя проти Луценка з метою усунення його від політичного життя в Україні та недопущення до парламентських виборів 2012 року.
Як відомо, Луценко засуджений до 4 років ув'язнення.