Європейське відомство з питань безпеки продуктів харчування цього тижня повідомило, що небезпечний штам кишкової палички потрапив до Німеччини й Франції разом з партією забруднених паростків гуньби сінної, завезеної з Єгипту.
Також німецький Інститут імені Роберта Коха повідомив, що джерелом поширення інфекції стало одне аграрне підприємство в Нижній Саксонії, яке закуповувало саме ці єгипетські паростки. Всі випадки вибуху хвороби в 41 німецькому місті зводяться до цього підприємства, заявили представники Інституту імені Роберта Коха й Федерального відомства оцінки ризиків.
У відповідь на такі результати розслідування Єврокомісія оголосила про зупинку імпорту цієї продукції з Єгипту.
«Ми докладаємо величезних зусиль, аби з'ясувати куди постачалися паростки гуньби сінної і чому певна партія викликала спалах хвороби», – зауважив комісар ЄС з питань охорони здоров'я Джон Даллі.
Він повідомив, що Євросоюз скерує групу експертів до Єгипту.
Тим часом, за інформацією газети «Al-Ahram», єгипетське міністерство торгівлі ініціювало кризове засідання уряду. Видання цитує голову комітету з аграрного експорту Шаріфа аль-Белтагі, який критикує «дуже швидке» рішення про заборону єгипетського імпорту.
При цьому місцеві ЗМІ та міністерство охорони довкілля Єгипту в минулому неодноразово звертали увагу на випадки, коли стічні води забруднювали зрошувальні системи. І все ж таки чимало єгиптян, як повідомляють інформаційні агентства, вважають, що їхня країна стала жертвою політичної змови.
Починаючи від травня, Європа пережила найбільший спалах хвороби, викликаної кишковою паличкою. Рекордна кількість інфікованих зареєстрована в Німеччині – понад чотири тисячі осіб. 851 з них мали особливо тяжкі ускладнення. Від моменту початку епідемії в країні загинуло 49 людей. Цього тижня президент Інституту імені Роберта Коха Райнгард Бурґер з полегшенням заявив: «Хвиля захворювань майже минула». Водночас він закликав зберігати пильність, оскільки «збудник не стерто з лиця землі».
Нагадаємо, спочатку джерелом інфекції вважалися іспанські огірки. Згодом з'ясувалося, що це було помилкове припущення. Іспанія тепер вимагає 80 мільйонів євро відшкодування за збитки, які зазнали фермери внаслідок «огіркової кризи».
Пізніше заявляли, що спалахи захворювань кишковою паличкою E.coli в Німеччині та Франції могли бути викликані насінням пажитника, імпортованого з Єгипту.