Євросоюз змусив Україну змінити закон про держзакупівлі

2 Березня 2011, 09:13

Зокрема, за даними джерела, Київ погодився внести до законодавства про держзакупівлі зміни, на яких наполягає Брюссель, при цьому поправки не обмежаться відміною доданих в січні норм.

«Зараз ведуться активні робочі дискусії, узгоджується законодавство. За умови швидкого врегулювання ситуації ми можемо розраховувати на отримання траншей на загальну суму 126 млн євро влітку цього року», – заявила перший заступник голови АП Ірина Акімова, відмітивши, що загальний об’єм програм, з фінансуванням яких виникли складнощі, перевищує 280 млн євро.

За словами джерела в  АП, про рішення Євросоюзу заморозити виділення допомоги в адміністрації дізналися зі ЗМІ.  «До цього до діалогу з ЄС були залучені чиновники рангом не вище за заступника міністра. Вони, схоже, вирішили, що проблема «розійдеться» сама собою, і не повідомили нас про те, які ускладнення виникли після зміни закону про держзакупівлі», – поділилося джерело.

Як відзначає співрозмовник видання, щоб переконати європейську сторону в тому, що тепер Київ справді готовий вирішити конфлікт, Акімова минулої п’ятниці зателефонувала послові Євросоюзу в Україні Жозе Мануелю Пінту Тейшейрі і запевнила його, що необхідні зміни незабаром будуть прийняті парламентом.

Разом з тим, сама Акімова вчора не стала коментувати цю інформацію, але підтвердила, що АП взяла  активну участь у вирішенні конфлікту. «За рекомендацією адміністрації президента Мінекономрозвитку 25 лютого надіслало до представництва Європейського союзу і Всесвітнього банку офіційний лист про узгодження норм законопроекту», – повідомила вона.

Новий законопроект, який зараз узгоджується представництвом Євросоюзу і Мінекономрозвитку, поновлює тендерні закупівлі енергетичних товарів і послуг з їх транспортування.

Нагадаємо, 24 січня голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Манулель Пінту Тейшейра висловив занепокоєність спробами внести зміни в закон про державні закупівлі, які не відповідають в цілому концепції даного закону. За його словам, через такі спроби Світовий банк та Євросоюз вирішили призупинити фінансування проектів з консультаційної допомоги Україні у розробці законодавства про державні закупівлі.