Європейський Союз закликав владу Білорусі закрити кримінальну справу проти Координаційної ради опозиційних сил. Про це у п'ятницю, 21 серпня, повідомляє Reuters, посилаючись на прес-секретаря Євросоюзу з питань зовнішньої політики Набіли Массралі.
За словами прес-секретаря, білоруська влада знову повернулася до політичного залякування.
"Ми очікуємо, що білоруська влада припинить кримінальну справу і замість цього почне діалог з метою мирного виходу з поточної кризи. Координаційна рада, в яку входять представники різних верств білоруського суспільства, звернулася до влади для діалогу, а влада відповіла порушенням кримінальної справи", – зазначив Массралі.
Як повідомлялося, у Білорусі проти Координаційної ради опозиції порушено кримінальну справу за статтею 361 Кримінального кодексу – захоплення влади.
Нагадаємо, згідно з результатами білоруської ЦВК, на виборах президента Білорусі Аляксандр Лукашенка набрав 80,1% голосів, Ціханоуска – 10,1%. Одразу після оголошення результатів Ціханоуска заявила про створення Координаційної ради для мирної передачі влади. Також опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.
У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.
Як повідомлялося, щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. З початку протестів було затримано понад 6,7 тис. осіб. До лікарень потрапили не менше 250 людей.
Водночас Лукашенка заявив, що влада "ще м’яко" зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік.
11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.